Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sienkiewicz: Kończę swoją karierę ministerialną

0
Podziel się:

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz potwierdził w
piątek rano, że kończy swoją pracę jako minister. Dodał, że jest to decyzja pani premier.

Sienkiewicz: Kończę swoją karierę ministerialną
(PAP/Radek Pietruszka)

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz potwierdził w piątek rano, że kończy swoją pracę jako minister. Dodał, że jest to decyzja pani premier.

Sienkiewicz, który był gościem RMF FM, zapytany, czy kończy swoją ministerialną karierę, odparł: _ Tak, kończę swoją pracę _. _ To jest decyzja pani premier _ - dodał.

Jak mówił Sienkiewicz, decyzja o tym, że nie wejdzie on do nowego rządu zapadła już miesiąc temu, gdy pojawiły się informacje, że Ewa Kopacz ma być premierem.

_ - To jeden z najwspanialszych epizodów, które mi się zdarzyły w życiu _ - tak Sienkiewicz ocenił swoją pracę w resorcie. Jak mówił, po 19 miesiącach w rządzie, rozmowy z ludźmi, z którymi pracował, pozwalają mu _ wyjść z tego ministerstwa z podniesionym czołem _.

Według doniesień medialnych Sienkiewicza na stanowiska szefa MSW ma zastąpić posłanka Platformy Obywatelskiej Teresa Piotrowska.

W piątek o godz. 10.00 desygnowana na premiera Ewa Kopacz ma oficjalnie ogłosić skład rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
Belka nie naruszył prawa? Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej twierdzi, że nie ma co przywiązywać tak dużej wagi do rozmowy Belki z Sienkiewiczem.
Bartłomiej Sienkiewicz w prokuraturze Z publikacji "Wprost" wynika, że Sienkiewicz i Belka omawiali możliwość usunięcia Jacka Rostowskiego ze stanowiska ministra finansów w zamian za finansowanie deficytu budżetowego przez NBP.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)