Notowania

parulski
23.01.2012 12:33

Siemoniak rozmawiał z Artymiakiem

W ministerstwie obrony szef resortu Tomasz Siemoniak rozmawiał z kandydatem na nowego szefa wojskowej prokuratury, pułkownikiem Jerzym Artymiakiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*W ministerstwie obrony szef resortu Tomasz Siemoniak rozmawiał z kandydatem na nowego szefa wojskowej prokuratury, pułkownikiem Jerzym Artymiakiem.To on ma zastąpić generała Krzysztofa Parulskiego na stanowisku szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej. *

Od dzisiejszej rozmowy zależy czy tak się stanie i jaką opinię do wniosku przygotowanego tej sprawie przez prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, przygotuje minister Tomasz Siemoniak.

Szef MON pod koniec ubiegłego tygodnia powiedział, że musi porozmawiać z kandydatem na nowego szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej, bo sprawa ta wymaga głębszego zastanowienia i rozważnej decyzji. Minister Siemoniak uważa, że ewentualna zmiana na tym stanowisku będzie na kilka najbliższych lat i trzeba ją dobrze przemyśleć.

Konflikt między prokuratorem Parulskim, a jego przełożonym Andrzejem Seremetem rozpoczął się po samobójczej próbie pułkownika Mikołaja Przybyła, prokuratora z Poznania. Przybył postrzelił się w przerwie konferencji prasowej. Wcześniej w specjalnym oświadczeniu zaprzeczał, by złamał prawo przy nadzorowaniu śledztwa w sprawie przecieków z głównego postępowania dotyczącego katastrofy smoleńskiej.

Na konferencji prasowej zwołanej po tym zdarzeniu Seremet stwierdził m.in. że kilka postanowień Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w śledztwie ws. przecieków ze sprawy smoleńskiej nie miało podstawy prawnej, ale nie można mówić, by prokuratorzy inwigilowali dziennikarzy. Tego samego dnia, również na konferencji prasowej Parulski uznał za niestosowne zlecenie przez Prokuratora Generalnego analizy działań prokuratury wojskowej ws. przecieków ze śledztwa smoleńskiego. Upublicznienie przez Andrzeja Seremeta wniosku analizy, zanim poznała ją NPW, uznał za nieetyczne.

Czytaj więcej o konflikcie w prokuraturze
Komorowski: U mnie tego problemu nie ma Konflikt w prokuraturze powinien zostać rozwiązany przez parlament, na drodze zmian ustawowych - uważa Bronisław Komorowski.
Parulski: Ten konflikt jest wykreowany Naczelny Prokurator Wojskowy Parulski uważa, że wykreowano sztuczny konflikt między nim a Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem.
Parulski: Przybył ma rację we wszystkim Inne zdanie niż Krzysztof Parulski ma Andrzej Seremet. Konflikt prokuratur.
Tagi: parulski, seremet, konflikt, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz