Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siemoniak o walce z Państwem Islamskim. Polska się zaangażuje w konflikt?

0
Podziel się:

Tomasz Siemoniak mówił, że na razie nie wiadomo, jaką formę miałaby mieć polska pomoc. - W zeszłym roku była to pomoc humanitarna, być może teraz w grę wejdą inne kwestie - dodał.

Siemoniak o walce z Państwem Islamskim. Polska się zaangażuje w konflikt?
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Polska jest gotowa rozważyć różne formy wsparcia walki z Państwem Islamskim - powiedział szef MON Tomasz Siemoniak. Odniósł się w ten sposób do deklaracji ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny, który po spotkaniu w Waszyngtonie z amerykańskim sekretarzem Stanu Johnem Kerry'm oświadczył, że Polska może zwiększyć zaangażowanie w wojnę z Państwem Islamskim. Tomasz Siemoniak zwrócił uwagę, że ten temat poruszali też w rozmowie premier Ewa Kopacz i prezydent Barack Obama. Szef MON zapowiedział, że decyzje w tej sprawie zapadną w ciągu najbliższych miesięcy.

Tomasz Siemoniak mówił, że na razie nie wiadomo, jaką formę miałaby mieć polska pomoc. _ - W zeszłym roku była to pomoc humanitarna, być może teraz w grę wejdą inne kwestie _ - dodał.

Jak zaznaczył, sytuacja cały czas się zmienia i od tego należy uzależnić działania. Obecnie trwają naloty sił powietrznych państw koalicji pod przewodnictwem Amerykanów. Tomasz Siemoniak mówił, że potrzeby są ogromne, między innymi wspieranie i szkolenie armii irackiej.

Międzynarodowej koalicji do walki z Państwem Islamskim przewodniczą Stany Zjednoczone. Ma ona na celu powstrzymanie ofensywy dżihadystów, którzy opanowują kolejne obszary Iraku i Syrii, na zdobytych terenach zaprowadzając kalifat. Dokonują rzezi chrześcijan, jazydów i Kurdów.

Czytaj więcej w Money.pl
Żołnierze wracający z misji dostaną wsparcie Centrum ma służyć pomocą i wsparciem byłym uczestnikom misji zagranicznych Wojska Polskiego, popularyzować wiedzę o kontyngentach i pielęgnować pamięć o poległych i zmarłych.
Europa Wschodnia buntuje się przeciw planom Brukseli Kompromis na szczycie UE może zostać zawarty, jeśli w końcowych wnioskach będą zapisy o dotowaniu energii.
Kopacz wywalczy porozumienie na szczycie? Na szczycie Azja-Europa w Mediolanie, premier będzie miała okazję dla przedstawienia Zachodowi argumentów Polski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)