Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
siemiątkowski
01.08.2007 10:46

Siemiątkowski skazany, ale niewinny

Sąd Okręgowy w Płocku skazał Zbigniewa Siemiątkowskiego na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata za przechowywanie w domu tajnych dokumentów byłego UOP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radosław Pietruszka)

Sąd uznał natomiast, że były szef Agencji Wywiadu i działaczka SLD Renata K. nie naruszyli tajemnicy państwowej.

Siemiątkowski nie będzie mógł przez 2 lata zajmować stanowisk publicznych związanych z dostępem do informacji niejawnych.

Sąd obalił ustalenia śledztwa, według których Siemiątkowski miał przekazać Renacie K. tajne informacje o śledztwie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w sprawie państwowej spółki PERN "Przyjaźń".

Według TVN24 Siemiątkowski jest zadowolony z wyroku. Cieszył się, że "sąd się nie ugiął" pod naciskami i że w demokratycznym państwie nie można skazywać ludzi na podstawie sfałszowanych dowodów. Nie powiedział, czy będzie się odwoływał od niekorzystnej dla siebie części wyroku.

W marcu 2004 roku funkcjonariusze ABW z Bydgoszczy podsłuchali rozmowę Renaty K. z szefem spółki "Vectra" Markiem Graczykowskim. W trakcie rozmowy padło nazwisko Zbigniewa Siemiątkowskiego.

Okoliczności podsłuchanej rozmowy i postępowania prowadzonego przez ABW wyszły na jaw w wyniku prac sejmowej komisji śledczej do spraw PKN Orlen.

Tagi: siemiątkowski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz