Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Seria zamachów Iraku, co najmniej 54 zabitych

0
Podziel się:

Jak poinformowały źródła bezpieczeństwa i medyczne, najwięcej ofiar było w Bagdadzie i Mosulu.

Seria zamachów Iraku, co najmniej 54 zabitych
(AP/FOTOLINK/East News)

Co najmniej 54 osoby zginęły, a kilkadziesiąt zostało rannych w serii zamachów i ataków w Iraku. Jak poinformowały źródła bezpieczeństwa i medyczne, najwięcej ofiar było w Bagdadzie i Mosulu.

W Bagdadzie ataki koncentrowały się w dzielnicach zamieszkanych głównie przez szyitów. W Mosulu, na północy kraju, większość ofiar zamachów to wojskowi i policjanci.

W Iraku od wielu miesięcy narasta krwawy konflikt na tle wyznaniowym.

Według ONZ, w ubiegłym roku w starciach i zamachach w Iraku zginęło blisko 9 tysięcy osób. Narastająca fala przemocy pogłębia obawy, że kraj ten może ponownie pogrążyć się w krwawym konflikcie wewnętrznym, jak w latach 2006-2007.

Napięcia na tle wyznaniowym w Iraku są podsycane przez trwającą od ponad trzech lat wojnę w sąsiedniej Syrii, do której ściągnęli z Iraku szyiccy i sunniccy bojownicy, walczący po przeciwnych stronach syryjskiego konfliktu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ochroniarz prezydenta zastrzelił dziennikarza Ofiarą ataku jest kierownik bagdadzkiego biura Radia Wolny Irak, należącego do Radia Swoboda, znany dziennikarz Mohamed Badawi al- Szammari.
Dowódcy Al-Kaidy zamordowani w Iraku Ludność zemściła się na na terrorystach - powiedział agencji AFP dowódca milicji Ahmad Aburicha.
Zamach w Iraku. Pięć osób nie żyje Irak przeżywa najsilniejszą falę przemocy od pięciu lat. Tylko w listopadzie w Iraku śmierć poniosło około 950 osób, głównie cywilów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)