Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Seria wybuchów gazu na Tajwanie. 15 zabitych, 228 rannych

0
Podziel się:

Służby z obszarów zagrożonych ewakuowały tysiące ludzi.

Seria wybuchów gazu na Tajwanie. 15 zabitych, 228 rannych
(jasonsharih/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Co najmniej 15 osób zginęło i 228 zostało rannych w czwartek w serii eksplozji gazu na ulicach miasta Kaohsiung, w południowo-zachodnim Tajwanie - poinformowała tajwańska straż pożarna.

Służby z obszarów zagrożonych ewakuowały tysiące ludzi. Do akcji zmobilizowano wojsko i strażaków z innych miast. Przyczyną wybuchów najprawdopodobniej było uszkodzenie gazociągu.

Premier Tajwanu Ciang Ji-hua powiedział, że wśród zabitych jest pięciu funkcjonariuszy straży pożarnej. Nagrania wideo przekazane przez świadków ukazywały słupy ognia sięgające 9 metrów.

Dwa pierwsze wybuchy powaliły rosnące wzdłuż ulic drzewa. Zdjęcia lokalnej telewizji TVBS pokazały poprzewracane samochody i powybijane przez falę uderzeniową szyby. Położone nad Morzem Południowochińskim Kaohsiung liczy ponad 2,7 mln mieszkańców.

Czytaj więcej w Money.pl
Mniejsza liczba ofiar katastrofy na Tajwanie Dwusilnikowa turbośmigłowa maszyna ATR-72 leciała ze stolicy Tajwanu, Tajpej, do Magongu na wyspie Penghu, mając na pokładzie 54 pasażerów i czterech członków załogi.
Katastrofa samolotu na Tajwanie. Zginęło 51 osób Samolot rozbił się po zmroku, gdy po raz drugi podchodził do lądowania przy burzowej pogodzie.
Zamieszki po wizycie ministra. Dlaczego? Zhang Zhijun chce pokazać światu, że kontynentalne Chiny i Tajwan zbliżają się do siebie pomimo protestów.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)