Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
syria
09.09.2014 19:23

Seria aresztowań domniemanych islamistów

Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann poinformował o zatrzymaniu przed tygodniem na granicy z Austrią dwóch mieszkańców Monachium, którzy zamierzali wziąć udział w walkach po stronie islamistów w Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gerd Seidel (Rob Irgendwer) /CC BY-SA 3.0/Wikimedia)
Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann

Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann poinformował o zatrzymaniu przed tygodniem na granicy z Austrią dwóch mieszkańców Monachium, którzy zamierzali wziąć udział w walkach po stronie islamistów w Syrii.

Mężczyźni podróżowali autokarem do Salzburga w Austrii. Kontrola na granicy wykazała, że przeciwko jednemu z nich toczy się postępowanie w związku z werbowaniem na terenie Niemiec ochotników do udziału w dżihadzie.

W sobotę na lotnisku we Frankfurcie nad Menem policja zatrzymała trzech Niemców podejrzanych o przynależność do działającej w Somalii islamistycznej milicji Al-Szabab. Tydzień wcześniej dwóch innych członków tego ugrupowania - jak podał austriacki dziennik _ Der Standard _ - aresztowano w Kenii. Powiązany z Al-Kaidą Al-Szabab od lat prowadzi wojnę, aby usunąć z kraju rząd popierany przez Zachód i wprowadzić prawo szariatu.

Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere powiedział przed południem w Bundestagu, że islamiści powracający do Niemiec z wojen na Bliskim Wschodzie, stanowią poważne zagrożenie. _ Nauczyli się nienawiści i zabijania _ - powiedział minister. Wskazał, że zadaniem policji jest niedopuszczenie do tego, by _ zradykalizowani bojownicy _ przynieśli dżihad do niemieckich miast.

W Niemczech politycy domagają się zaostrzenia przepisów. Obecnie uczestnik szkolenia w obozie dla terrorystów podlega karze tylko wtedy, jeżeli uczestniczył w ćwiczeniach z konkretnym zamiarem dokonania zamachu terrorystycznego.

Niemieckie władze szacują na 400 liczbę obywateli Niemiec walczących obecnie po stronie dżihadystów w Syrii i Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ekstremiści mogą zaatakować Europę i USA" Władze Arabii Saudyjskiej obawiają się, że radykalne Państwo Islamskie może zaatakować monarchię saudyjską i ostrzegają przed terrorystami.
USA zaatakują dżihadystów w Syrii? Reżim prezydenta Baszara el-Asada oświadczył, że wszelkie ataki amerykańskie muszą być uzgodnione z władzami w Damaszku.
Ławrow namawia do współpracy z Syrią Minister spraw zagranicznych Rosji oświadczył, że USA w przypadku Państwa Islamskiego zrobiły ten sam błąd, co z Al-Kaidą.
Brytyjczycy walczą z dżihadystami. Wysyłają... Rzecznik premiera Davida Camerona podkreślił, że rząd intensyfikuje zabiegi mające na celu pokonanie członków Państwa Islamskiego
Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz