Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokuratura
28.05.2012 13:07

Seremet szefem sieci prokuratorów generalnych

- Odbieram ten wybór jako dowód wzrastającej roli Polski wśród państw Unii i efekt wysokiej oceny polskiej prokuratury w trakcie polskiej prezydencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prokurator generalny Andrzej Seremet został prezydentem sieci prokuratorów generalnych UE. Według Seremeta to dowód wzrastającej roli Polski wśród państw Unii.

Do wyboru doszło na zakończenie odbywającego się 25-26 maja w Budapeszcie piątego plenarnego posiedzenia sieci - poinformował dzisiaj rzecznik prasowy PG Mateusz Martyniuk. Sieć służy m.in. wymianie doświadczeń.

W spotkaniu brało udział 22 prokuratorów generalnych UE, którzy dyskutowali o wpływie kryzysu ekonomicznego na funkcjonowanie prokuratur w państwach członkowskich. Kandydaturę Seremeta, zgłoszoną przez węgierskiego prokuratora generalnego, zaakceptowano jednogłośnie.

_ - Odbieram ten wybór jako dowód wzrastającej roli Polski wśród państw Unii i efekt wysokiej oceny polskiej prokuratury w trakcie polskiej prezydencji _ - powiedział Seremet.

Będzie on pełnił tę funkcję przez rok. Kolejne spotkanie sieci ma się odbyć w przyszłym roku w Krakowie.

Czytaj więcej w Money.pl
"To oburzające". Prokurator generalny podpadł Na posiedzenie przybyli m.in. szefowie ABW i CBA, nie pojawił się jednak prokurator generalny ani przedstawiciel Prokuratury Generalnej.
Wszystkim jest przykro, ale nie było wyjścia Andrzej Seremet uważa, że miał prawo złożyć wniosek o odwołanie Parluskiego.
Macierewicz bez immunitetu? Jest decyzja Prokurator generalny wyjaśnił, że dokument ma uchybienia formalne oraz merytoryczne i w tym kształcie nie powinien zostać przedłożony Sejmowi.
Tagi: prokuratura, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz