Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Seremet: są dowody przeciwko Nowakowi

0
Podziel się:

Według Prokuratora Generalnego są d,owody przemawiające za podpisaniem wniosku o uchylenie immunitetu poselskiego byłemu już ministrowi.

Seremet: są dowody przeciwko Nowakowi
(Bartosz Krupa/East News)

Według Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta są dowody przemawiające za podpisaniem wniosku o uchylenie immunitetu poselskiego Sławomirowi Nowakowi. Wniosek może trafić do Sejmu na początku tygodnia.

Warszawska prokuratura poinformowała w piątek, że w ocenie prokuratora prowadzącego śledztwo są dostateczne podstawy do przyjęcia, że minister transportu w sposób świadomy nie wykazał drogiego zegarka w oświadczeniach majątkowych. Nowak złożył w piątek dymisję; premier ją przyjął.

Seremet powiedział w radiu RMF, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła w Prokuraturze Generalnej wniosek o uchylenie ministrowi immunitetu poselskiego. _ Zostanie on przeze mnie rozpoznany _ - zapowiedział.

Jego zdaniem istnieją dowody, które obecnie stanowią dość poważne argumenty za tym, że by ten wniosek podpisać.

_ - Prokuratura Okręgowa w Warszawie oczywiście złożyła w biurze, w Prokuraturze Generalnej taki wniosek. On zostanie przeze mnie rozpoznany i w razie aprobaty tego wniosku zostanie on przeze mnie podpisany i przesłany Sejmowi. Ja uważam, że - nie uprzedzając mojej decyzji - istnieją dowody, które obecnie stanowią dość poważne argumenty za tym, żeby ten wniosek podpisać - _ powiedział Andrzej Seremet..

Pytany, kiedy wniosek zostanie wysłany do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, Seremet odpowiedział: _ Na początku przyszłego tygodnia. _

Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej złożył w piątek dymisję z zajmowanej funkcji. Nowak piastował to stanowisko od początku drugiej kadencji rządu PO-PSL, czyli od listopada 2011 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzy lata odsiadki dla ministra Nowaka? Chodzi o aferę zegarkową i nieujawnienie drogich przedmiotów. - _ Kwity na ministra muszą być porządne _ - komentuje opozycja.
Nowak zdymisjonowany. "Taki był ładny, amerykański" Premier żałuje, że musiał przyjąć rezygnację ministra, a opozycja kpi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)