Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Seremet przed sejmową komisją sprawiedliwości

0
Podziel się:

Prokurator poinformuje jaką decyzje podjął w sprawie dalszej współpracy z szefem Naczelnej Prokuratury Wojskowej gen. Krzysztofem Parulskim.

Seremet przed sejmową komisją sprawiedliwości
(prezydent.pl/GFDL)

Prokurator Generalny Andrzej Seremet (na zdjęciu) weźmie dziś udział w posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości dotyczącej reformy prokuratury - poinformował szef komisji Ryszard Kalisz. Poseł SLD wyjaśnił, że przedmiotem dyskusji będą głównie sprawy przeorganizowania pracy prokuratury, a nie wątki dotyczące próby samobójczej pułkownika Mikołaja Przybyła.

Wiadomo natomiast, że prokurator Seremet poinformuje jaką decyzje podjął w sprawie dalszej współpracy z szefem Naczelnej Prokuratury Wojskowej gen. Krzysztofem Parulskim.

Prokurator Generalny został zaproszony na komisję sprawiedliwości po tym jak postrzelił się pułkownik Mikołaj Przybył. Prokurator strzelił do siebie w przerwie konferencji, na której krytykował między innymi pomysł połączenia prokuratury cywilnej z wojskową oraz zarzucał mediom nagonkę na prokuratorów, którzy w Poznaniu prowadzą sprawy związane z korupcją w armii. Część jego tez, poparł potem publicznie, szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej generał Krzysztof Parulski. Wywołało to poważny konflikt z jego przełożonym - Andrzejem Seremetem.

Z szefami prokuratur rozmawiał już prezydent. Andrzej Seremet spotkał się także z ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem. 12 stycznia Parulski wydał oświadczenie w którym napisał, że po ostatnich wydarzeniach w Poznaniu wykreowano sztuczny konflikt między nim a Seremetem. Prawo przewiduje, że do zmiany na stanowisku szefa NPW, której dokonuje prezydent, wymagany jest wniosek Prokuratora Generalnego, złożony w porozumieniu z szefem MON.

Czytaj więcej o sytuacji w prokuraturze
Seremet w MON. Jest w trudnej sytuacji Rozpoczęło się spotkanie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta z ministrem obrony narodowej.
Macierewicz: Parulski zaniedbał Smoleńsk Antoni Macierewicz zapowiedział, że jego zespół złoży w najbliższym czasie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez gen. Krzysztofa Parulskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)