Notowania

serbia
01.02.2013 16:35

Serbia: wysocy rangą funkcjonariusze MSW kolaborowali z mafią

Ludzie ci w latach 2008-2010 utrzymywali bliskie kontakty z gangiem ukrywającego się od lat bossa mafii Darko Szaricia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Kilku wysokich rangą funkcjonariuszy MSW przez całe lata współpracowało z najpotężniejszą mafią narkotykową na Bałkanach - informują w piątek serbskie media, powołując się na policyjne raporty.

Nie wymieniając nazwisk, funkcji ani stopni, media piszą, że ludzie ci w latach 2008-2010 utrzymywali bliskie kontakty z gangiem ukrywającego się od lat bossa mafii Darko Szaricia, co jest udokumentowane nagraniami audio i wideo.

W październiku 2009 roku banda Szaricia wpadła podczas próby przemytu 2,7 ton kokainy z Ameryki Południowej. Serbskie MSW szacowało wypływy tej bandy na miliard euro rocznie. Szarić jest też podejrzany o zlecenie wielu zabójstw. Agencja dpa odnotowuje, że czołowi politycy Serbii i Czarnogóry wielokrotnie oskarżali się nawzajem o współpracę z tym przestępcą.

Według serbskich mediów pojawiły się też _ poważne sygnały _, że Szarić finansował kampanie wyborcze dwóch serbskich partii. Nie ujawniono, o które partie chodzi.

Przed kilku dniami także były koordynator służb specjalnych Miodrag Rakić potwierdził, że Szarić miał kontakty na szczytach serbskich władz.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie chcą już do Unii? Przez kryzys i naciski Liczba Serbów, którzy pragną wejścia swego kraju do UE, zmalała do poziomu najniższego od roku 2002.
Wywiad bez majtek. Zakpili z premiera Serbii? Premier Serbii Ivica Daczić nie podejrzewał podstępu, gdy zasiadł do wywiadu.
Serbowie blokują kosowski konwój Drogę do przejścia miejscowi Serbowie zablokowali samochodami w mieście Zubin Potok.
Tagi: serbia, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz