Notowania

wojna na ukrainie
20.08.2014 08:00

Separatyści z Ługańska otrzymali pomoc wojskową

Dowódca operacji antyterrorystycznej w obwodzie ługańskim Ihor Bondarenko poinformował, że kilka dni temu na terytorium Ukrainy z Rosji wjechała wojskowa kolumna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Separatyści z Ługańska otrzymali pomoc wojskową. To transportery opancerzone, czołgi i wyrzutnie Grad.

Dowódca operacji antyterrorystycznej w obwodzie ługańskim Ihor Bondarenko poinformował, że kilka dni temu na terytorium Ukrainy z Rosji wjechała kolumna, w której było około 1200 osób, prawdopodobnie rosyjskich żołnierzy oraz 150 sztuk ciężkiej techniki wojskowej, w tym wyrzutni Grad i czołgów. Część kolumny dotarła do Ługańska.

Ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk nie potrafi wyjaśnić, jak separatyści przedarli się przez ukraińskie pozycje, gdyż miasto jest otoczone przez wojsko rządowe. Armia opanowała na razie tylko jedną z czterech dzielnic Ługańska.

Walki toczą się też na przedmieściach Doniecka, w Iłowajsku. Zginęło w nich co najmniej 6 żołnierzy. Ze względu na duże straty batalion _ Donbas _ wycofał się z miasta. Ranny został, między innymi, jego dowódca Semen Semenczenko. Leczenie i rekonwalescencja zajmą kilka tygodni.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraiński MIG zestrzelony przez separatystów _ Do zestrzelenia samolotu doszło w okolicach Ługańska _ - donosi Reuters. Pilot katapultował się.
Rosyjski konwój na noc pozostanie w obwodzie rostowskim. Co potem? _ Ruch kolumny zostanie zablokowany wszystkimi siłami _ - grozi sekretarz Rady Bezpieczeństwa Ukrainy.
Zamiast malezyjskiego samolotu, miał spaść rosyjski? Separatyści chcieli zestrzelić maszynę Aerofłotu, ale przez pomyłkę trafili boeinga - oświadczył szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.
Ukraińcy pod ogniem. _ Zemsta na zdrajcach _ Prorosyjscy terroryści zaatakowali kolumny z nieuzbrojonymi ukraińskimi żołnierzami, którzy wracali z Rosji.
Tagi: wojna na ukrainie, ługańsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz