Notowania

auta z kratką
19.02.2014 07:47

Senat zbiera się na dwudniowe posiedzenie

Ustawa dot. podatku VAT od samochodów firmowych zmniejsza uprawnienia do odliczania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(senat.gov.pl)

W porządku obrad, m.in. ustawa zmieniająca zasady rozliczania podatku VAT od samochodów firmowych wykorzystywanych zarówno do prowadzenia działalności gospodarczej jak i prywatnie.

Ustawa zakłada, że od wszystkich wydatków związanych z kupnem i eksploatacją takiego auta od 1 kwietnia będzie można odliczyć połowę stawki podatku VAT - z jednym wyjątkiem. W odniesieniu do zakupu paliwa przepis będzie obowiązywał od 1 lipca 2015 roku.

Senat zajmie się tez ustawami zmniejszającymi do 80% wynagrodzenia zasiłki chorobowe funkcjonariuszy służb mundurowych i żołnierzy oraz uposażenia sędziów i prokuratorów, o ile choroba nie miała związku z wykonywaną pracą. Związki zawodowe służb mundurowych przeciwne ustawie zapowiedziały skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie dla prywatyzacji Lasów Państwowych" Kluby PO i PSL zamierzają złożyć w Sejmie projekt zmian w konstytucji, które mają uniemożliwić prywatyzację Lasów Państwowych.
Imponujący wzrost w ważnej branży Efekt kratki? Produkcja aut w styczniu w Polsce, wzrosła aż o.... .
Koniec pełnego odliczania podatku od aut z kratką Opozycja zarzuca rządowi, że nowymi przepisani utrudni prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.
Zmiany w VAT dopiero od kwietnia? Posłowie PO, którzy wcześniej byli przeciwni wydłużeniu _ vacatio legis _, zmienili zdanie i złożyli stosowną poprawkę.
Tagi: auta z kratką, senat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz