Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senat wznowił obrady. Co na dzisiejszych obradach?

0
Podziel się:

Politycy mają głosować dziś również nad poprawką do ustawy podnoszącej świadczenia pielęgnacyjne dla rodziców, którzy rezygnują z pracy zawodowej, by opiekować się niepełnosprawnymi dziećmi.

Senat wznowił obrady. Co na dzisiejszych obradach?
(senat.gov.pl)
bEJULRkl

Senatorowie będą między innymi kontynuowali dyskusję nad ustawą reformującą urzędy pracy. Zajmą się też nowelizacją umożliwiającą otwieranie młodym pediatrom i internistom praktyk podstawowej opieki zdrowotnej oraz rozpatrzą przepisy dotyczące opłat, jakie przewoźnicy kolejowi wnoszą do PKP PLK.

Zaplanowane są również głosowania po rozpatrzeniu wszystkich punktów porządku. Senatorowie mają głosować między innymi nad poprawką do ustawy podnoszącej świadczenia pielęgnacyjne dla rodziców, którzy rezygnują z pracy zawodowej, by opiekować się niepełnosprawnymi dziećmi. Wprowadza ona coroczną waloryzację świadczeń.

Z kolei w przypadku ustawy, która przywraca zasiłki odebrane w zeszłym roku części opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych, senacka komisja zarekomendowała przyjęcie jej bez poprawek, natomiast opozycja chce m.in. podwyższenia wysokości zasiłków. PiS zgłosił w tej sprawie poprawki.

bEJULRkn

Ponadto w głosowaniu senatorowie podejmą też decyzję m.in. ws poprawki do nowelizacji wprowadzającej do szkół nową kategorię pracowników - asystentów nauczycieli. Senacka komisja nauki, edukacji i sportu zaproponowała poprawkę, zgodnie z którą asystenci mogliby pracować tylko w klasach I-III i w świetlicach. Poprawkę tę popiera Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej w Money.pl
200 mln złotych więcej na niepełnosprawnych Senat zajął się ustawą o oświadczeniach rodzinnych. Przewiduje ona podwyżkę tych świadczeń do 1000 złotych w tym roku i do 1200 złotych w roku następnym.
Kontrowersje wokół asystentów nauczycieli Poselskim projektem wprowadzającym te zmiany zajmie się dziś Senat.
Zasiłki dla opiekunów w Senacie. Co jeszcze? Senat zajmie się dzisiaj ustawą podwyższającą świadczenia pielęgnacyjne rodzicom niepełnosprawnych dzieci oraz ustawą przywracająca świadczenia opiekunom dorosłych niezdolnych do samodzielnego życia.
bEJULRkO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)