Notowania

senat
05.12.2013 11:13

Senat pracuje. Zajmie się ratownictwem i...

Zakłada ona ujednolicenie standardów obsługi zgłoszeń alarmowych oraz szczegółowe określenie wymagań stawianych przyszłym operatorom numerów alarmowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Izba rozpatrzy nowelizację ustawy o systemie informacji oświatowej (SIO), ustawę o systemie powiadamiania ratunkowego.

Nowela ustawy o systemie informacji oświatowej zakłada, że stary i nowy System Informacji Oświatowej będą funkcjonowały równolegle do 1 marca 2017 r.

System Informacji Oświatowej działa od 2005 r. Gromadzi statystyczne i indywidualne dane o szkołach, placówkach oświatowych i nauczycielach. Nowe SIO wdrażane jest od maja 2013 r. (stąd określenia stare SIO i nowe SIO). W nowym systemie obok danych o szkołach i nauczycielach zbierane są także indywidualne dane o uczniach.

O wydłużenie funkcjonowania starego systemu o trzy lata wnioskowało MEN. Dodatkowe trzy lata równoległego funkcjonowania dwóch SIO mają umożliwić wyeliminowanie błędów w danych identyfikacyjnych w nowym systemie, w tym błędów powstałych przy wpisywaniu danych przez użytkowników SIO i błędów w rejestrze PESEL (np. błędy w nazwiskach i imionach) oraz korektę danych dziedzinowych przekazywanych do bazy danych SIO. Docelowo w nowym systemie mają się znaleźć dane około 6 mln osób. Dotąd zgromadzono i zweryfikowano ponad 80 proc. danych.

Izba rozpatrzy ponadto ustawę o systemie powiadamiania ratunkowego; zakłada ona ujednolicenie standardów obsługi zgłoszeń alarmowych oraz szczegółowe określenie wymagań stawianych przyszłym operatorom numerów alarmowych.

Senatorowie będą także głosowali m.in. nad nowelizacją ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym oraz nowelą ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych.

Czytaj więcej w Money.pl
MdM przyjęty. To ostateczna wersja programu dopłat do mieszkań Senat nie zgłosił poprawek do ustawy, ale opozycja ostro ją krytykuje. Sprawdź, ile mieszkań się kwalifikuje.
Dziś obrady Senatu. Zagłosują w sprawie MdM Sprawdź, czym jeszcze zajmą się senatorowie.
Szokująco słabe oceny Sejmu i Senatu Tym razem w oczach Polaków stracił również prezydent Bronisław Komorowski.
Tagi: senat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz