Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senat pracuje. Zajmie się ratownictwem i...

0
Podziel się:

Zakłada ona ujednolicenie standardów obsługi zgłoszeń alarmowych oraz szczegółowe określenie wymagań stawianych przyszłym operatorom numerów alarmowych.

Senat pracuje. Zajmie się ratownictwem i...
(Reporter Poland)

Izba rozpatrzy nowelizację ustawy o systemie informacji oświatowej (SIO), ustawę o systemie powiadamiania ratunkowego.

Nowela ustawy o systemie informacji oświatowej zakłada, że stary i nowy System Informacji Oświatowej będą funkcjonowały równolegle do 1 marca 2017 r.

System Informacji Oświatowej działa od 2005 r. Gromadzi statystyczne i indywidualne dane o szkołach, placówkach oświatowych i nauczycielach. Nowe SIO wdrażane jest od maja 2013 r. (stąd określenia stare SIO i nowe SIO). W nowym systemie obok danych o szkołach i nauczycielach zbierane są także indywidualne dane o uczniach.

O wydłużenie funkcjonowania starego systemu o trzy lata wnioskowało MEN. Dodatkowe trzy lata równoległego funkcjonowania dwóch SIO mają umożliwić wyeliminowanie błędów w danych identyfikacyjnych w nowym systemie, w tym błędów powstałych przy wpisywaniu danych przez użytkowników SIO i błędów w rejestrze PESEL (np. błędy w nazwiskach i imionach) oraz korektę danych dziedzinowych przekazywanych do bazy danych SIO. Docelowo w nowym systemie mają się znaleźć dane około 6 mln osób. Dotąd zgromadzono i zweryfikowano ponad 80 proc. danych.

Izba rozpatrzy ponadto ustawę o systemie powiadamiania ratunkowego; zakłada ona ujednolicenie standardów obsługi zgłoszeń alarmowych oraz szczegółowe określenie wymagań stawianych przyszłym operatorom numerów alarmowych.

Senatorowie będą także głosowali m.in. nad nowelizacją ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym oraz nowelą ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych.

Czytaj więcej w Money.pl
MdM przyjęty. To ostateczna wersja programu dopłat do mieszkań Senat nie zgłosił poprawek do ustawy, ale opozycja ostro ją krytykuje. Sprawdź, ile mieszkań się kwalifikuje.
Dziś obrady Senatu. Zagłosują w sprawie MdM Sprawdź, czym jeszcze zajmą się senatorowie.
Szokująco słabe oceny Sejmu i Senatu Tym razem w oczach Polaków stracił również prezydent Bronisław Komorowski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)