Notowania

leon panetta
11.09.2012 09:47

Sekretarz obrony USA krytykuje autora książki o zabiciu bin Ladena

Głównym zarzutem szefa Pentagonu wobec autora książki Niełatwy dzień Matta Bissonette'a jest to, że nie skonsultował jej treści z Departamentem Obrony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Głównym zarzutem szefa Pentagonu wobec autora książki _ Niełatwy dzień _ (No Easy Day) Matta Bissonette'a jest to, że nie skonsultował jej treści z Departamentem Obrony przed oddaniem jej do druku.

- _ Nie mogę jako szef resortu obrony, wysłać sygnału do komandosów: "Och, możecie dokonywać takich operacji a później pisać o nich książki lub sprzedawać wasze relacje New York Timesowi" _ - powiedział Panetta w wywiadzie, który ma być wyemitowany we wtorek.

- _ Jak, do diabła, mamy dokonywać tajnych operacji przeciwko naszym wrogom, jeśli ludziom pozwala się robić takie rzeczy ? _ - dodał wyraźnie zdenerwowany Panetta.

Bissonette opisał w swojej książce, pod pseudonimem _ Mark Owen _, operację specjalnego oddziału komandosów marynarki wojennej SEAL Team Six, którzy w 2011 r. wdarli się do domu bin Ladena w Pakistanie i zabili przywódcę Al-Kaidy. Utrzymuje on, że książka nie zawiera żadnych informacji, które mogłyby narazić na szwank bezpieczeństwo narodowe USA.

Natomiast Pentagon oświadczył, że książka zawiera poufne informacje oraz, że rozważa wystąpienie przeciwko autorowi na drogę sądową. Panetta ujawnił, że treść książki jest jeszcze dokładnie analizowana.

Czytaj więcej w Money.pl
Śmierć bin Ladena podzieliła Amerykanów Barack Obama musi odpierać zarzuty, że usiłuje wykorzystać tę rocznicę w swojej kampanii o reelekcję w listopadowych wyborach.
Terroryści potwierdzili: Nasz strateg zabity - _ Z dumą ogłaszam wspólnocie islamskiej i mudżahedinom informację o męczeńskiej śmierci szejka Hassana Mohammeda Qaida _ - powiedział przywódca Al-Kaidy.
Donos na Obamę."Zdradził tajemnice CIA" Republikański kongresman Peter King wezwał do wszczęcia śledztwa w sprawie udostępnienia tajnych informacji przez administrację prezydenta USA Baracka Obamy twórcom filmu o poszukiwaniu szefa Al-Kaidy, Osamy bin Ladena.
Tagi: leon panetta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz