Notowania

zbigniew wassermann
21.12.2011 21:46

Sekcja zwłok Zbigniewa Wassermanna: Rosjanie mieli rację

Rozbieżności w raportach nie podważają głównego wniosku rosyjskich śledczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gewitterkind/iStockphoto)

*Rosyjska opinia z sekcji zwłok Zbigniewa Wassermanna zawiera _ błędy, nieścisłości i sprzeczności _, jednak nie podają one w wątpliwość jej głównych wniosków. Takie są ustalenia polskich biegłych, którzy przeprowadzili, po ekshumacji, badania zwłok posła PiS - ujawnia Naczelna Prokuratura Wojskowa. *

Według wydanego przez nią komunikatu protokół rosyjskiej ekspertyzy zawiera rozbieżności z ustaleniami poczynionymi przez polskich biegłych. _ - Rozbieżności są tego rodzaju, że na przykład w rosyjskiej ekspertyzie nie opisano określonych okoliczności zarówno w oględzinach zewnętrznych zwłok, jak i oględzinach wewnętrznych. Opisano też zmiany w organizmie Zbigniewa Wassermanna, których nie potwierdziły oględziny wykonane przez polskich biegłych po ekshumacji _ - czytamy w komunikacje. Prokuratura dodaje, że polscy eksperci stwierdzili także rozbieżności w tłumaczeniu na język polski rosyjskiej ekspertyzy.

Niezależnie od powyższych ustaleń, biegli z Katedry Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu stwierdzili, że _ ujawnione w rosyjskiej opinii z sekcji zwłok błędy, nieścisłości i sprzeczności nie poddają w wątpliwość głównych wniosków tej opinii _.

Ponadto - czytamy w komunikacie - biegli przyjęli na podstawie dostępnych im danych, że do zgonu Zbigniewa Wassermanna mogło dojść w chwili katastrofy, bezpośrednio po doznaniu rozległych obrażeń ciała i w miejscu zaistnienia katastrofy samolotu Tu-154M. Mechanizmy powstania obrażeń mogły zrealizować się w czasie katastrofy samolotu, co jest zgodne z wnioskami zawartymi w opinii wykonanej przez ekspertów rosyjskich.

Zdaniem biegłych z Katedry Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, przyczyną nagłej i gwałtownej śmierci Zbigniewa Wassermanna były obrażenia wielonarządowe, co jest zgodne z wnioskami zawartymi w opinii wydanej przez rosyjskich ekspertów. Bezpośrednią przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa spowodowana uszkodzeniem narządów wewnętrznych.

Opinia sądowo-lekarska wykonana po ekshumacji zwłok Zbigniewa Wassermanna wpłynęła w piątek do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Czytaj więcej na temat śledztwa w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t97424.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;millera;brak;nazwisk;osob;odpowiedzialnych;za;tragedie,15,0,879631.html) Nie będzie nazwisk w raporcie Millera Szef MSWiA podkreśla, że komisja jest od analizowania faktów, a nie wskazywania winnych. Nie zaprzecza jednak, że uda się mu go opublikować wcześniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t131465.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;nie;ma;jedne;przyczyny;katastrofy,26,0,876058.html) Klich: Nie wiedzieli tego ani Rosjanie, ani my Nieaktywowanie przycisku automatycznego odejścia nie może być traktowane jako jedyna bezpośrednia przyczyna katastrofy Tu-154M - uważa płk Edmund Klich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t151079.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;millera;tusk;nie;bedzie;popedzal,36,0,873764.html) Tusk: Musiałbym zawiesić urzędowanie Donald Tusk uważa, że to członkowie komisji Millera decydują o terminie publikacji, a nie politycy.
Tagi: zbigniew wassermann, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz