Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dom dziecka
13.06.2013 21:45

Sejm znowelizował ustawę o pieczy zastępczej

Umożliwia ona tworzenie niepublicznych rodzinnych domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego na terenie innego powiatu, na zasadzie porozumienia starostów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(San Jose Library/CC/Flickr)

Umożliwia ona tworzenie niepublicznych rodzinnych domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego * *na terenie innego powiatu, na zasadzie porozumienia starostów.

Za przyjęciem nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej głosowało 421 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Obecnie ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej umożliwia tworzenie na terenie innego powiatu, na zasadzie porozumienia starostów, rodzin zastępczych zawodowych oraz publicznych rodzinnych domów dziecka.

Z możliwości tej wyłączone były jednak niepubliczne rodzinne domy dziecka oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego. Budziło to wątpliwości zarówno ze strony samorządów, jak i organizacji pozarządowych.

Nowelizacja - jak oceniają jej autorzy - przyczyni się do bardziej elastycznego sposobu organizowania opieki nad dziećmi pozbawionymi opieki rodziców.

Czytaj więcej w Money.pl
Ogromny koszt reformy Jerzego Buzka. Zadłużone na 10 mld zł powiaty do likwidacji? Utrzymanie starostw kosztuje każdego Polaka nawet 100 złotych rocznie.
Miller zapowiada 16 debat. Zbuduje think-tank Jesienią SLD ma zaprezentować program dla samorządów.
Śmierć dzieci w Pucku zmusi do zmiany prawa? Rzecznik praw dziecka Marek Michalak chce, by organy ścigania mały obowiązek przekazywania do jego urzędu informacji o nagłych zgonach oraz ciężkich pobiciach dzieci.
Tagi: dom dziecka, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka, prawo rodzinne, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz