Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powódź 2010
12.08.2010 06:26

Sejm zdecyduje dziś o pomocy dla powodzian

Kluby sejmowe wezwały posłów z wakacji, żeby zebrać odpowiednią do nowelizacji specustawy liczbę parlamentarzystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Posłowie przerwali wakacje i zebrali się na specjalnym posiedzeniu Sejmu. Znowelizują specustawę powodziową tak, aby osoby poszkodowane w ostatnich dniach na Dolnym Śląsku, podobnie jak powodzianie z maja i czerwca, mogły liczyć na szybką pomoc w usuwaniu skutków żywiołu. Z powodu remontu sali plenarnej posłowie obradować będą w Sali Kolumnowej.

Przygotowano tam miejsce dla wszystkich 460 posłów. Ustawiona została także mównica dla posłów.

Jednego dnia mają się odbyć wszystkie trzy czytania projektu nowelizacji specustawy, tak by jeszcze dziś, po głosowaniu, nowelizację przesłać do Senatu. Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna prosił szefów klubów o mobilizację. _ - Przyjeżdża, kto może. Mamy gwarancję, że będzie dwustu kilkudziesięciu, może trzystu posłów. Wszystko, co będzie powyżej 231 jest sukcesem _ - mówił marszałek Sejmu.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zadeklarował, że większość posłów PiS stawi się na posiedzenie. Błaszczak przypomniał, że parlamentarzyści PiS składali już poprawkę do specustawy, która umożliwiała wypłacanie pieniędzy nie tylko powodzianom poszkodowanym przez żywioł w maju i czerwcu, jednak większość rządząca ją odrzuciła. _ - Sprawa byłaby groteskowa, gdyby nie była poważna. Rząd Donalda Tuska jest nieudolny i przez to ślimaczą się wypłaty _ - uważa Błaszczak.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

(Dźwięk: IAR)

Po przegłosowaniu ustawy przez Sejm i Senat trafi ona do podpisu prezydenta. - _ Ustawa powodziowa jak tylko trafi do mnie na biurko od razu zostanie podpisana _- zapowiedział Bronisław Komorowski.

Specustawa powodziowa:

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t80067.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/problem;ze;specustawami;bo;poslowie;sa;na;wakacjach,141,0,652941.html) Problem ze specustawami, bo posłowie są na wakacjach? Ustawy powstały z myślą ofiarach z maja i czerwca. Potrzeba ich nowelizacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t98287.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;zmienimy;ustawe;by;pomoc;powodzianom;z;bogatyni;i;zgorzelca,186,0,653242.html) Tusk: Zmienimy ustawę, by pomóc powodzianom z Bogatyni i Zgorzelca Prezydent, premier i marszałek Sejmu mają skoordynować działania na rzecz ofiar żywiołu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t103511.gif ) ] (http://news.money.pl/artykul/bogatynia;sprzata;skala;zniszczen;jest;ogromna,139,0,652939.html) Bogatynia sprząta, skala zniszczeń jest ogromna Na miejscu przy usuwaniu szkód pracuje około 400 strażaków. Pomaga pięciuset żołnierzy. Podczas powodzi w weekend ucierpiał też Zgorzelec. Dojazd do Bogatyni jest możliwy przez Niemcy.
Tagi: powódź 2010, powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz