Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sejm wznowił posiedzenie. Zobacz transmisję na żywo

0
Podziel się:

Zgodnie z projektem, we wrześniu tego roku darmowe podręczniki otrzymają uczniowie klas I szkół podstawowych, za rok - uczniowie klas II, za dwa lata - uczniowie klas III.

Sejm wznowił posiedzenie. Zobacz transmisję na żywo
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Posłowie zajmą się dziś między innymi pilnym rządowym projektem zmian w ustawie o systemie oświaty dotyczącym podręczników szkolnych. Projekt uzupełnia i rozszerza uchwaloną w lutym nowelizację umożliwiającą MEN zlecenie przygotowania i wydania podręczników.

Zgodnie z projektem, we wrześniu tego roku darmowe podręczniki otrzymają uczniowie klas I szkół podstawowych, za rok - uczniowie klas II, za dwa lata - uczniowie klas III. Dodatkowo w 2014 r. na każdego ucznia pierwszej klasy z budżetu państwa zostanie przeznaczona dotacja na zakup podręcznika do języka obcego (ma wynieść 25 zł na ucznia) oraz na zakup materiałów ćwiczeniowych (50 zł).

Zobacz transmisję na żywo z posiedzenia Sejmu:

źródło: sejm.gov.pl

Nauczyciele klas I-III będą mogli skorzystać z innego niż rządowy podręcznik, pod warunkiem, że jego zakup sfinansuje prowadząca szkołę gmina. Szkoła nie będzie mogła domagać się od rodziców zakupu podręczników. Prace nad rządowym podręcznikiem dla najmłodszych już trwają.

Sejm rozpatrzy także poselski projekt ustawy o edukacji seksualnej w szkołach, zgłoszony przez wicemarszałek Sejmu Wandę Nowicką (niezrz.); pod projektem podpisali się posłowie SLD i TR. Przewiduje on wprowadzenie do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych obowiązkowego przedmiotu _ wiedza o seksualności człowieka _.

W Sejmie przewidziane są głosowania m.in. poselskiego i rządowego projektów zmian w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów. Posłowie będą także głosować nad wnioskiem o odrzucenie przedstawionego przez Radę Ministrów sprawozdania z realizacji _ Krajowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie _ za okres od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2012 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Sejm zbierze się w sprawie Ukrainy? Marszałek Sejmu Ewa Kopacz poinformowała, że dzisiaj zapadnie decyzja w sprawie ewentualnego zwołania nadzwyczajnego posiedzenia.
Marszałek krytykuje spór wokół uchwały papieskiej Z powodu sprzeciwu Twojego Ruchu i SLD, nie uda się przyjąć uchwały przez aklamację.
Ustawa "łupkowa" na dniach w Sejmie Minister środowiska liczy, że przed letnią przerwą parlament przyjmie ustawę regulującą m.in. kwestie wydobycia gazu z łupków.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)