Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejm wznowił obrady. Jakie głosowania?

0
Podziel się:

Zapowiadane na dzisiaj głosowanie w sprawie deregulacji zawodów zostało odwołane, posłowie zajęli się też sprawą rodziców niepełnosprawnych dzieci.

Sejm wznowił obrady. Jakie głosowania?
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Sejm zajmie się dziś między innymi projektem SLD w sprawie reprywatyzacji pracowniczych mieszkań zakładowych. Posłowie mają ponadto powołać nowego członka Trybunału Stanu oraz wysłuchać informacji rządu o stanie lasów.

Na początku posiedzenia Sejmu marszałek Ewa Kopacz poinformowała, że głosowanie w sprawie rządowego projektu ustawy o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych (tzw. druga transza deregulacji) zostało przeniesione na następne posiedzenie.

Tuż po rozpoczęciu obrad o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów wnioskowali: Arkadiusz Mularczyk (SP) i Anna Bańkowska (SLD). Posłowie chcieli, żeby Konwent zajął się sprawą protestujących trzeci dzień w Sejmie rodziców dzieci niepełnosprawnych. Domagają się oni m.in. podwyższenia zasiłku pielęgnacyjnego, a także uzawodowienia opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi. Posłowie nie zgodzili się na przerwę.

Przed tą dyskusją Sejm przez aklamację przyjął uchwałę, w której uczcił pamięć wybitnego działacza społecznego i polityka Jacka Kuronia. W uchwale podkreślono, że _ 80 lat temu, 3 marca, urodził się Jacek Kuroń - jeden z najwybitniejszych działaczy opozycji demokratycznej, polityk, mediator, wizjoner i realista, wieloletni więzień PRL-u, działacz KOR-u, doradca Solidarności, poseł i minister, uczestnik walki o sprawiedliwość, demokrację i prawa człowieka _.

W bloku głosowań Sejm ma powołać Lecha Morawskiego w skład Trybunału Stanu w miejsce zmarłego w lutym Zbigniewa Romaszewskiego. Morawski, którego kandydaturę zgłosił klub PiS, jest profesorem prawa, kierownikiem katedry teorii państwa i prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Po dzisiejszym bloku głosowań posłowie zajmą się projektem SLD, który - jak wynika z jego uzasadnienia - ma rozwiązać i zamknąć proces reprywatyzacji pracowniczych mieszkań zakładowych. Propozycja Sojuszu przewiduje także wyeliminowanie pojawiających się błędnych rozwiązań ustawowych, w których zastępuje się reprywatyzację przeżytym systemem opartym w całości na finansowaniu budżetowym.

Sejm wysłucha również informacji rządu o stanie lasów oraz o realizacji _ Krajowego Programu Zwiększania Lesistości _ w 2012 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Posłowie o handlu w niedzielę. Transmisja PiS od proponowanej zasady przewiduje wyjątek - byłyby nim stacje benzynowe.
"Nie dla prywatyzacji Lasów Państwowych" Kluby PO i PSL zamierzają złożyć w Sejmie projekt zmian w konstytucji, które mają uniemożliwić prywatyzację Lasów Państwowych.
Lasy Państwowe zapłacą do budżetu 1,6 mld zł Senat nie zgłosił poprawek do ustawy. Jak przekonuje rząd, większość pieniędzy ma zostać przeznaczona na budowę i remonty dróg lokalnych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)