Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm powołał komisję nadzwyczajną ds. energetyki

0
Podziel się

Będzie rozpatrywać projekty ustaw z zakresu polityki energetycznej państwa.

Sejm powołał komisję nadzwyczajną ds. energetyki
(Witold Rozbicki/REPORTER)
bErQFrnV

Sejm powołał komisję nadzwyczajną do spraw energetyki i surowców energetycznych. Będzie rozpatrywać projekty ustaw z zakresu polityki energetycznej państwa.

Za powołaniem komisji opowiedziało się 420 posłów, dwóch było przeciw, a 21 wstrzymało się od głosu.

Zgodnie z uchwałą w sprawie powołania nowej komisji do zakresu jej działania należy rozpatrzenie projektów ustaw z zakresu polityki energetycznej państwa, sprawy funkcjonowania otwartego zintegrowanego rynku energii i mechanizmów zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego państwa.

bErQFrnX

Komisja będzie się zajmować też sprawami nadzoru właścicielskiego nad własnością publiczną w sektorze wydobycia, wytwarzania, przesyłu, dystrybucji i przetwarzania energii i surowców energetycznych.

Do właściwości komisji będą należeć sprawy zagranicznej polityki energetycznej, gospodarki surowcami mineralnymi o charakterze paliw kopalnych ze szczególnym uwzględnieniem węglowodorów, w tym sprawy polityki koncesyjnej.

Ponadto komisja zajmie się sprawami rozwoju energetyki atomowej i wykorzystania energii atomowej na potrzeby społeczno-gospodarcze państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
PO chce powołania specjalnej komisji Miałaby ona zajmować się m.in. zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem energetycznym oraz z rozwojem energii atomowej.
Sąd nad zbuntowanymi posłami PSL. Co z koalicją? Sensacyjne słowa Janusza Piechocińskiego. Mimo wyrzucenia za sześciolatków, klub ludowców może się powiększyć.
bErQFroy
energetyka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)