Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sejm znowelizował ustawę o ratownictwie medycznym

0
Podziel się:

Przesunięcie o trzy lata - do 2018 r. - obowiązku rozpoczęcia specjalizacji z medycyny ratunkowej przez część lekarzy jeżdżących w specjalistycznych karetkach - przewiduje nowelizacja Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, którą uchwalił Sejm.

Sejm znowelizował ustawę o ratownictwie medycznym
(Reporter Poland)
bEIMTkZh

Przesunięcie o trzy lata - do 2018 r. - obowiązku rozpoczęcia specjalizacji z medycyny ratunkowej przez część lekarzy jeżdżących w specjalistycznych karetkach - przewiduje nowelizacja Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, którą w piątek uchwalił Sejm.

Za przyjęciem tej nowelizacji głosowało 244 posłów, przeciw było dwóch posłów, a 187 wstrzymało się.

Projekt tej nowelizacji przygotowała grupa posłów Platformy Obywatelskiej. Jak uzasadniali, nowelizacja przewiduje przesunięcie z 1 stycznia 2015 r. do 1 stycznia 2018 r. obowiązku rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego z medycyny ratunkowej przez lekarzy posiadających doświadczenie w wymiarze 3 tys. godzin w wykonywaniu zawodu lekarza w szpitalnym oddziale ratunkowym, zespole ratownictwa medycznego, lotniczym zespole ratownictwa medycznego lub izbie przyjęć szpitala, pracujących w wyjazdowych zespołach specjalistycznych.

bEIMTkZj

Jak uzasadniali autorzy projektu, bez takiej nowelizacji mogłoby okazać się, że po 1 stycznia 2015 r. zabraknie lekarzy, którzy mogliby jeździć w zespołach specjalistycznych. Stąd proponowana nowelizacja wydłużająca okres rozpoczęcia specjalizacji z medycyny ratunkowej o trzy lata, aby umożliwić określonej grupie lekarzy dalsza pracę w składach specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego.

Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym określa m.in. skład specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego i wymogi dla lekarza tego systemu. Lekarzem takim może być m.in. ten, który ma doświadczenie 3 tys. godzin w wykonywaniu zawodu lekarza w szpitalnym oddziale ratunkowym, zespole ratownictwa medycznego, lotniczym zespole ratownictwa medycznego lub izbie przyjęć szpitala. Lekarz ten jest zobowiązany do rozpoczęcia specjalizacji w zakresie medycyny ratunkowej; nowela przesuwa termin jej rozpoczęcia z 1 stycznia 2015 do 1 stycznia 2018 r.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m290896.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;decyzja;w;sejmie;w;sprawie;zmian;w;ofe,81,0,1434449.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jest decyzja w Sejmie w sprawie zmian w OFE - _ Cztery dni potrzebuje Donald Tusk i jego ekipa, żeby złupić oszczędności Polaków _ - grzmi opozycja. Prawnicy chcą zablokować zmiany w emeryturach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/m288993.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;dodatkowy;dzien;posiedzenia;sejmu;w;grudniu,132,0,1424772.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zmiany w OFE. Padł ważny termin Pierwsze grudniowe posiedzenie Sejmu zostanie wydłużone o jeden dzień. Rozpocznie się 3 grudnia i potrwa do 6. Posłowie rozpatrzą wówczas rządowy projekt zmian w systemie emerytalnym - poinformowała marszałek Ewa Kopacz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/m284460.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sejm;zajmie;sie;zmianami;w;ofe;w;grudniu,165,0,1424549.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zmiany w OFE. Są kolejne, ważne decyzje Sejm zajmie się rządowym projektem zmian w systemie emerytalnym na początku grudnia - zdecydował Konwent Seniorów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/m322303.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sejm-projekt-ustawy-okolobudzetowej-do,80,0,1654096.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sejm zdecydował o ustawie okołobudżetowej Prace nad projektem ustawy okołobudżetowej będą kontynuowane - to efekt głosowania w Sejmie przeciwko wnioskowi o odrzucenie dokumentu.
bEIMTkZK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)