Notowania

protest sędziów
04.10.2008 09:00

Sędziowie zaostrzą protest?

Sędziowie mogą sparaliżować wybory do europarlamentu. Dziś decyzja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Dziś stowarzyszenie sędziów podejmie decyzję, czy sparaliżować wybory do europarlamentu, rezygnując z udziału w komisjach wyborczych.

O sprawie pisze _ Gazeta Wyborcza _. W Warszawie zbiera się zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich _ Iustitia _. Rzecznik i członek zarządu stowarzyszenia Waldemar Żurek zapowiada, że będzie robił wszystko, by podczas obrad władz _ Iustitii _ zwyciężył zdrowy rozsądek.

Stowarzyszenie _ Iustitia _ zrzesza blisko 2,5 tysiąca z 10 tysięcy sędziów_ Gazeta Wyborcza _ pisze, że na internetowym forum pojawił się planowany harmonogram dalszych protestów sędziów. Zakłada między innymi tydzień bez wokandy od 24 do 28 listopada. Od 22 grudnia - dwa tygodnie bez wokandy, a od 1 grudnia masowe składanie oświadczeń o rezygnacji z uczestnictwa w komisjach wyborczych.

Sędziowie od początku roku walczą o zmianę systemu wynagradzania, by ich płaca nie była zależna od rządu. Chcą, by podstawą obliczeń było podawane przez GUS średnie wynagrodzenie w gospodarce. Domagają się też gruntownej reformy sądownictwa.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Sędziowie chcą podwyżek i zapowiadają protest  ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sedziowie;chca;podwyzek;i;zapowiadaja;protest,218,0,343002.html )
* [ Puste wokandy w sądach. Sędziowie protestują ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/puste;wokandy;w;sadach;sedziowie;protestuja,108,0,372332.html )
* [ _ Iustitia _: Nasz protest nie jest podszyty polityką! ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/iustitia;nasz;protest;nie;jest;podszyty;polityka,168,0,372648.html )
Tagi: protest sędziów, sędziowie, iustitia, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz