Notowania

zarobki sędziów
04.11.2008 14:00

Sędziowie wywalczyli lepsze zarobki

Tysiąc złotych podwyżki dostaną sędziowie od przyszłego roku. Bez względu na szczebel. Poza tym w 2010 r. ich zarobki będą obliczane na podstawie przeciętnego wynagrodzenia i odpowiedniego mnożnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt zmian w ustawie o ustroju sądów powszechnych. Kwota bazowa nie będzie brana pod uwagę - czytamy w _ Rzeczpospolitej _.

Kwotę bazową zastąpi przeciętne miesięczne wynagrodzenie w drugim kwartale roku poprzedniego. Jest ono ogłaszane w Monitorze Polskim przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Zmienią się także mnożniki. Najniższy wynosić będzie 2,05 (dla sędziego sądu rejonowego otrzymującego wynagrodzenie zasadnicze w stawce podstawowej) do 3,23 (dla sędziego sądu apelacyjnego otrzymującego wynagrodzenie w trzeciej stawce awansowej). Największy dopływ gotówki odczują sędziowie sądów rejonowych- czytamy w dzienniku.

ZOBACZ TAKŻE:

*  [ Sędziowie składają pozwy ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sedziowie;skladaja;pozwy,235,0,326123.html )
* [ Protest sędziów. Kolejne "dni bez wokandy" ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/protest;sedziow;kolejne;dni;bez;wokandy,225,0,380129.html )
* [ Zarobki sędziów i prokuratorów w Europie ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zarobki;sedziow;i;prokuratorow;w;europie,32,0,323104.html )
* [ "Iustitia": Nasz protest nie jest podszyty polityką! ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/iustitia;nasz;protest;nie;jest;podszyty;polityka,168,0,372648.html )
Tagi: zarobki sędziów, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz