Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna nie mówi "nie" komisji śledczej

0
Podziel się:

Grzegorz Schetyna nie mówi nie komisji śledczej w sprawie informacji, które na tajnym posiedzeniu ujawnił były szef CBA. Posłowie nie uchylili immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu.

Schetyna nie mówi "nie" komisji śledczej
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Grzegorz Schetyna nie mówi _ nie _ komisji śledczej w sprawie informacji, które na tajnym posiedzeniu ujawnił były szef CBA. Posłowie nie uchylili immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu. Według medialnych doniesień, mówił on wczoraj o elementach majątku Aleksandra Kwaśniewskiego i jego rodziny.

Z wnioskiem o komisję wystąpiło PiS. Poseł Schetyna mówił w radiowej Trójce, że komisje sejmowe powoływano zwykle wtedy gdy państwo nie zadziałało prawidłowo. Jego zdaniem, trzeba sprawdzić czy w tym przypadku tak nie było.

Poseł Schetyna uważa, że akta z wczorajszego, tajnego posiedzenia Sejmu, powinny być odtajnione. Zdaniem posła, to kwestia czasu. Jego zdaniem, inicjatywę w tej sprawie powinien wykazać Prokurator Generalny, skoro to prokuratura postawiła zarzuty Mariuszowi Kamińskiemu.

Posłowi Schetynie zabrakło też stanowiska prokuratury na wczorajszym posiedzeniu. Jego zdaniem, między innymi dlatego część posłów Platformy nie głosowała za uchyleniem immunitetu politykowi Prawa i Sprawiedliwości.

W opinii Schetyny, po tym jak PO przegrała głosowanie, trzeba wyciągnąć wnioski. Konsekwencje postępowania posłów Platformy będą tematem zarządu krajowego i posiedzenia klubu tej partii.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kamiński i tak stanie przed sądem" - _ Głosowałem za odebraniem immunitetu, z całym przekonaniem, po tym obrzydliwym spektaklu, który przedstawił ten pisowski funkcjonariusz _ - powiedział Stefan Niesiołowski.
Dochody Kwaśniewskich. PiS chce komisji PiS zapowiada, że złoży wniosek o komisję śledczą w sprawie nieujawnionych dochodów Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Zapowiedział to wiceprezes partii, były szef CBA Mariusz Kamiński.
Oto posłowie PO którzy uratowali Kamińskiego. Będą ukarani? Sejm nie uchylił immunitetu poselskiego Kamińskiemu, któremu prokuratura chciała przedstawić zarzuty.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)