Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
haki
15.11.2011 17:57

Schetyna jest przekonany. Zbierano haki

Były marszałek Sejmu uważa, że zeznania prokuratora Marka Wełny potwierdzają obiegową wiedzę, że w latach 2005-2007 prokuratura zajmowała się walką polityczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były marszałek Sejmu uważa, że zeznania prokuratora Marka Wełny potwierdzają _ obiegową wiedzę _, że w latach 2005-2007 - za rządów PiS - były zbierane _ haki _ na opozycję i że prokuratura zajmowała się walką polityczną.

Wczorajsza _ Gazeta Wyborcza _ przytoczyła zeznania, które krakowski prokurator Marek Wełna miał złożyć 3 listopada w warszawskim sądzie jako świadek w procesie, który prezes PiS Jarosław Kaczyński wytoczył Romanowi Giertychowi za to, że ten publicznie zarzucił mu zbieranie _ haków _ na przeciwników politycznych w czasach rządów PiS.

Jak pisze _ Gazeta _, w tajnych zeznaniach Wełna miał powiedzieć, że urzędnicy rządu PiS kazali mu szukać _ haków _ na Leszka Millera, Jacka Piechotę, Marię i Józefa Oleksych oraz Jolantę i Aleksandra Kwaśniewskich. Według zeznań Wełny, wydając polecenia szukania _ haków _ na znane osoby, ówcześni: szef wydziału przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej Bogdan Święczkowski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i prokurator krajowy Janusz Kaczmarek _ mówili, wprost, że takie są oczekiwania pana Jarosława Kaczyńskiego _.

_ - Te zeznania potwierdzają taką obiegową wiedzę, że w latach 2005-2007 były zbierane haki na opozycję i że prokuratura zajmowała się polityczną walką. Chciałbym, żeby te dwa lata rządu PiS były w rzetelny sposób ocenione, a także (by oceniono) tych, którzy wtedy tym się zajmowali _ - stwierdził dziś grzegorz Schetyna.

Pytany, czy wnioski o postawienie Ziobry i Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu _ pozostają w mocy _, Schetyna powiedział: _ Są aktualne, mówiliśmy już o tym w kampanii wyborczej, że to nie powinna być kwestia kampanijna, wyborcza, tylko powinniśmy to rozpisać w spokojny sposób, zająć się tym po wyborach. To jest dobry czas _.

Postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu to jedna z rekomendacji, która znalazła się w raporcie komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy, którą w minionej kadencji Sejmu kierował poseł SLD Ryszard Kalisz.

Czytaj więcej o kontrowersjach wokół rządów PiS
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t150891.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;udalo;sie;z;psychiatra;to;wysylaja;prezesa;przed;trybunal,192,0,872128.html) "Po psychiatrze wysyłają prezesa przed TS" Schetyna nie wyklucza poparcia PO dla wniosku o postawienie Kaczyńskiego i Ziobro przed Trybunałem Stanu. Hofman: _ Robią to ze strachu i chcą nas zlikwidować _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t20344.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dorn;premier;kaczynski;nie;zbieral;hakow,69,0,750917.html) Dorn: Premier Kaczyński nie zbierał haków _ Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją _ - zapewnia były wicepremier i szef MSWiA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byli;szefowie;sluzb;bronia;kaczynskiego,183,0,747191.html) Byli szefowie służb bronią Kaczyńskiego Premier nie zbierał _ haków _ na polityków - zeznali były szef CBA i były szef ABW.
Tagi: haki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz