Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna chwali posłów PO. Za umiarkowanie

0
Podziel się

Zdaniem marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, decyzja polityków PO, aby nie popierać przed wyborami wniosku SLD o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, jest odpowiedzialna.

Schetyna chwali posłów PO. Za umiarkowanie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhbBOSZ

Zdaniem marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, decyzja polityków PO, aby nie popierać przed wyborami wniosku SLD o postawienie przed Trybunałem Stanu byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego i byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jest odpowiedzialna.

Politycy PO poinformowali wczoraj że klub Platformynie poprze wniosku SLD o postawienie przed Trybunałem Stanu Kaczyńskiego i Ziobry w związku z raportem komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy.

_ - Wypowiedź członków klubu zrozumiałem jako taką, że nie powinniśmy tak ważnej sprawy jak wniosek do Trybunału Stanu wpisywać w kampanię wyborczą, czego chcą politycy SLD. Robienie z tego elementu rozgrywki wyborczej, to zawsze jest źle i z tego co zrozumiałem, wrócimy do tej kwestii zaraz po wyborach _ - powiedział Schetyna. _ - Traktuję ten głos członków klubu PO jako głos odpowiedzialny i racjonalny _ - podkreślił marszałek Sejmu.

bEhbBOTb

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz powiedział, że jego partia nie zgadza się z tym, aby Sojusz _ robił ze śmierci Barbary Blidy kampanię polityczną _ i dlatego Platforma nie poprze wniosku SLD. _ - SLD próbuje zbijać na tej sprawie kapitał polityczny, robi z tego element kampanii. Zbieranie teraz podpisów jest żenujące i uwłacza godności minister Blidy _ - ocenił Tomczykiewicz.

Szef klubu PO poinformował, że decyzja o tym, czy klub PO złoży własny wniosek o postawienie przed TS Kaczyńskiego i Ziobry, czy też tylko odniesie się do wniosku SLD, zapadnie po wyborach. _ Na razie to nie jest jeszcze rozstrzygnięte _ - powiedział.

Wiceszef klubu PO Sławomir Rybicki przyznał, że Platforma rozważa, aby wniosek w TS złożyć w przyszłej kadencji i - jak ocenił - jest _ bliska podjęcia takiej decyzji _.

Chcą Trybunału Stanu dla posłów PiS. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t136996.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trybunal;stanu;dla;kaczynskiego;pawlak;na;nie,33,0,881441.html) Pawlak ujawnił decyzję. Trybunał Stanu? PSL poprze wniosek o Trybunał Stanu dla Zbigniewa Ziobry, natomiast zagłosuje przeciwko wnioskowi o postawienie przed nim Jarosława Kaczyńskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t139987.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tomczykiewicz;trybunal;stanu;byc;moze;dopiero;po;wyborach,65,0,880705.html) PO nie chce tym grać w kampanii wyborczej Posłowie PO z komisji badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy zagłosują dziś przeciw wykreśleniu wniosków z jej raportu końcowego, o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t155229.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;czuje;sie;naciskany;przez;kaczmarka;dzis;zeznaje,210,0,896978.html) Ziobro czuje się naciskany. Dziś zeznaje Rozpoczęło się przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry jako świadka w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez ABW, CBA i prokuratorów przy badaniu tzw. afery gruntowej w 2007 roku.
bEhbBOTC
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)