Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sasin stawia na debatę z Gronkiewicz-Waltz

0
Podziel się:

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy zwrócił uwagę, że według cząstkowych danych w niektórych dzielnicach wygrywa z Hanną Gronkiewicz - Waltz.

Sasin stawia na debatę z Gronkiewicz-Waltz
(Platforma Obywatelska, Reporter)

Miejmy nadzieję, że Hanna Gronkiewicz - Waltz zgodzi się wreszcie na debatę o stolicy - mówi Jacek Sasin z PiS. Według wstępnych wyników wyborów, w Warszawie odbędzie się druga tura wyborów na prezydenta miasta.

Według badania exit-poll Ipsos dla TVP Info, TVN24 i Polsatu, Hanna Gronkiewicz - Waltz zdobyła prawie 49 proc. głosów, Jacek Sasin z PiS-u uzyskał 26 proc.

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy powiedział w radiowej Trójce, że wstępne wyniki głosowania wskazują na sukces, jednak trzeba poczekać na końcowy rezultat. Zwrócił uwagę, że według cząstkowych danych w niektórych dzielnicach wygrywa z Hanną Gronkiewicz - Waltz.

_ - Mam nadzieję, że uda się doprowadzić do debaty, jak do tej pory Pani prezydent uciekała - _ powiedział Sasin.

Kandydat zapowiada, że jako prezydent Warszawy będzie chciał uregulować sprawę reprywatyzacji. Jego zdaniem, należy w tym celu przyjąć ustawę reprywatyzacyjną.

Według sondażu exit-poll Ipsos dla TVP Info, TVN24 i Polsatu, PiS zdobył 31,5 procent poparcia w głosowaniu do sejmików wojewódzkich. Drugie miejsce dla PO, która zanotowała wynik na poziomie 27,3 procent.

Trzecie jest PSL z wynikiem 17 procent. Mandaty w sejmikach zdobędzie także SLD, które poparło 8,8 procent wyborców.

Czytaj więcej w Money.pl
W Warszawie znów liczą głosy. Prowadzi... Według sondażu, aby wyłonić prezydenta stolicy, potrzebna będzie druga tura.
Prezydent znów wygrywa pewnie w Lublinie Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do sejmiku województwa lubelskiego - wynika z sondaży. Ale prezydentem miasta zostanie...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)