Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sarkozy
09.04.2013 20:27

Sarkozy będzie kandydował w wyborach w 2017 roku?

Sympatycy partii UMP chcą, by były prezydent Francji Nicolas Sarkozy wystartował w wyborach prezydenckich w 2017 roku, mimo toczącego się przeciw niemu śledztwa ws. afery korupcyjnej dotyczącej finansowania kampanii wyborczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Sympatycy partii UMP chcą, by były prezydent Francji Nicolas Sarkozy wystartował w wyborach prezydenckich w 2017 roku, mimo toczącego się przeciw niemu śledztwa ws. afery korupcyjnej dotyczącej finansowania kampanii wyborczej - napisał dzisiaj _ Le Monde _.

Według kwietniowych sondaży Sarkozy jest preferowanym przez elektorat centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) kandydatem na prezydenta; opowiada się za nim 63 proc. ankietowanych, podczas gdy tylko 11 proc. chciałoby, by głową państwa został były premier Francois Fillon, a 9 proc. oddałoby głos na burmistrza Bordeaux Alaina Juppe.

Notowania Sarkozy'ego rosną; w marcu tylko 53 proc. respondentów skłonnych było zagłosować na byłego prezydenta. Wszczęte niedawno formalne śledztwo przeciwko Sarkozy'emu w związku z aferą korupcyjną dotyczącą nielegalnego finansowania kampanii wyborczej nie zaszkodziło jego popularności wśród centroprawicowego elektoratu.

Prokuratora zarzuca Sarkozy'emu m.in. nielegalne finansowanie zwycięskiej dla niego kampanii wyborczej w 2007 roku z pieniędzy przyjętych od najbogatszej kobiety we Francji, miliarderki Liliane Bettencourt, a także wykorzystywanie do własnych celów politycznych jej _ słabości _. Sarkozy odrzuca wszystkie zarzuty.

90-letnia Liliane Bettencourt jest spadkobierczynią twórcy firmy L'Oreal i najbogatszą kobietą we Francji, a także jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Wartość jej majątku szacuje się na około 20 miliardów euro.

Na początku marca były prezydent Francji dał do zrozumienia, że rozważa możliwość startu w wyborach prezydenckich w 2017 roku. W rozmowie z tygodnikiem _ Valeurs Actuelles _ powiedział, że może go do tego zmusić poczucie odpowiedzialności za gospodarkę. Według ankiety przeprowadzonej w lutym przez instytut BVA 35 proc. francuskich wyborców ma nadzieję, że były prezydent wróci do polityki.

Czytaj więcej w Money.pl
Żona prezydenta wraca do showbiznesu Carla Bruni-Sarkozy, żona byłego prezydenta Francji znów trafia na okładki ilustrowanych pism. Pierwsza dama korzysta z wyprowadzenia się męża z Pałacu Elizejskiego, aby zaistnieć w showbiznesie.
Hollande traci. W ten sposób pobił rekord Według 51 proc. badanych Francuzów Francois Hollande jest złym prezydentem. Jedynie 22 proc. jest odmiennego zdania.
Sarkozy oskarżony o korupcję. Trwa śledztwo Adwokat Sarkozy'ego zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko decyzji prokuratury.
Tagi: sarkozy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz