Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje wobec rosji
02.05.2014 20:28

Sankcje wobec Rosji. Obama grozi...

Celem nie jest ukaranie Rosjan. Celem jest danie im szansy na zmianę kursu na lepszy - mówił Obama.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jeśli Rosja nie zmieni swej postawy w kwestii Ukrainy, mogą zostać wprowadzone sankcje sektorowe. To skutek spotkania prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy i kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Waszyngtonie.

Amerykański przywódca mówił, że kolejne działania Zachodu przeciw Rosji w związku z jej zachowaniem wobec Ukrainy mogą dotyczyć poszczególnych działów gospodarki.

-_ Kolejnym krokiem będzie zaostrzenie reżimu sankcyjnego i objęcie nim poszczególnych sektorów. To, o czym rozmawialiśmy, to pozostawienie możliwości dyplomatycznego zakończenia sporu. Jeśli jednak zobaczymy, że niepokoje i destabilizacja będą postępować tak, że zagrożą wyborom, które mają odbyć się 25 maja, nie będziemy mieć wyboru i będziemy zmuszeni wprowadzić poważniejsze sankcje _ - zapowiedział prezydent Obama.

Dodał, że Zachód nie chce zaostrzać konfliktu. - _ Celem nie jest ukaranie Rosjan. Celem jest danie im szansy na zmianę kursu na lepszy. Chodzi o rozwiązanie tej kwestii drogą dyplomatyczną. Myślę, że mamy w tej sprawie takie samo zdanie _- podkreślił.

Po wizycie w Białym Domu Angela Merkel spotka się z szefową Międzynarodowego Funduszu walutowego Christine Lagarde i odwiedzi Amerykańską Izbę Handlową.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest projekt w sprawie sankcji wobec Rosji Krytykując prezydenta Baracka Obamę za zbyt słabą reakcję USA na ukraiński kryzys, grupa republikańskich senatorów przedstawiła projekt specjalnej ustawy.
Obama grozi Rosji i wzywa Unię Europejską do... Amerykański prezydent podkreślił, że trzeba wysłać Rosji mocny sygnał, iż musi przestać destabilizować sytuację na Ukrainie.
Obama lekceważy własne czerwone linie? Czekanie na jednolite stanowisko UE oznacza, że to Grecja i Cypr kształtują politykę USA - pisze "Washington Post".
Tagi: sankcje wobec rosji, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz