Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. Kolejny kraj chce ukarać agresora

0
Podziel się:

Premier Holandii krytycznie ocenia dotychczasową politykę UE wobec Rosji.

Sankcje wobec Rosji. Kolejny kraj chce ukarać agresora
(aloxe/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Holenderski premier Mark Rutte oświadczył w piątek, że sankcje wobec Rosji _ nie działają _, czyli nie doprowadzają do zmian w jej postępowaniu we wschodniej Ukrainie, więc Unia Europejska powinna rozważyć sankcje dodatkowe.

Po cotygodniowym posiedzeniu holenderskiego rządu Rutte powiedział dziennikarzom, że obecność Moskwy na Ukrainie jest _ skrajnie niepokojąca i narusza prawo międzynarodowe _. - _ Nie akceptujemy tego i nie należy wykluczać dodatkowych sankcji _ - dodał.

Odnosząc się do wypowiedzi premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka, który oświadczył w piątek, że jego kraj wznawia dążenia do członkostwa w NATO, premier Holandii powiedział: _ Wejście (Ukrainy) do NATO nie przyczyni się do rozwiązania problemu _.

Na prośbę Ukrainy w związku z eskalacją konfliktu na wschodzie kraju odbyło się w piątek W Brukseli posiedzenie Komisji NATO-Ukraina na szczeblu ambasadorów.

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył, że jeśli Ukraina zechce i spełni kryteria, to może zostać członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

_ - Chociaż Moskwa temu zaprzecza, jest jasne, że rosyjscy żołnierze i sprzęt nielegalnie przekroczyli granice wschodniej i południowo-wschodniej Ukrainy _ - powiedział Rasmussen. Dodał, że to nie jest odosobniona akcja, ale część podejmowanych od miesięcy działań mających na celu destabilizację Ukrainy.

Dodał, że szczyt Sojuszu w Walii za tydzień podejmie decyzje o rozszerzeniu współpracy z Ukrainą, a kraje NATO mają też zadeklarować, czy i w jakim stopniu dołożą się do funduszu powierniczego na modernizację ukraińskiej armii.

Czytaj więcej w Money.pl
USA gotowe nałożyć nowe sankcje na Rosję Waszyngton gotów jest nałożyć nowe sankcje na Rosję; USA rozważają szereg opcji w reakcji na zaangażowanie Moskwy w konflikt na wschodniej Ukrainie - powiedziała w czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki.
Bieńkowska pisze do KE w sprawie embarga Z unijnych źródeł wynika, że podczas spotkania Komisja Europejska przedstawi nowe środki wsparcia.
Rosja nie chce rozpadu Ukrainy ani konfrontacji Rosja nie jest zainteresowana podsycaniem "spirali sankcji" nakładanych wzajemnie przez Rosję i Zachód - oświadczył rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)