Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje dla ukrainy
04.03.2014 15:43

Sankcje dla Ukrainy. Litwa sporządziła czarną listę polityków i urzędników

Na czarnej liście znalazło się m. in. nazwisko zdymisjonowanego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, nazwiska byłych szefów struktur siłowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mr. T in DC/CC/Flickr)

Litwa zabroniła wjazdu 18 ukraińskim politykom i urzędnikom, którzy są odpowiedzialni za użycie przemocy w Kijowie - poinformowano w Wilnie.

Na litewskiej czarnej liście znalazło się między innymi nazwisko zdymisjonowanego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, nazwiska byłych szefów struktur siłowych oraz urzędników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju.

Jak zaznaczył minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius, _ lista nie jest zamknięta _.

Wcześniej Linas Linkeviczius poinformował, że _ Litwa sama zdecydowała się na ten zakaz, ponieważ kraje unijne nadal nie mogą porozumieć się w tej sprawie _. Minister nie wykluczył możliwość wprowadzenia podobnych sankcji także wobec urzędników rosyjskich.

Linas Linkeviczius powiedział też, że jest rozczarowany reakcją pozostałych krajów członkowskich UE. - _ Moim zdaniem wszystko się odbywa zbyt powoli _ - podkreślił szef litewskiej dyplomacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Gazprom cofnął Ukrainie zniżkę na gaz Prezes Gazpromu przekazał, że Kijów uregulował tylko niespełna 50 proc. swojego długo za surowiec odebrany w 2013 roku.
Cyberatak na telefony deputowanych Ukrainy - _ Drugi dzień z rzędu trwa atak na telefony komórkowe deputowanych ukraińskiego parlamentu _ - twierdzi szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.
UE szykuje pożyczki dla Kjowa. Jutro warunki _ Chodzi o to, by przy próbach destabilizacji Ukrainy przez Wielkiego Brata ze Wschodu pokazać, że UE nie tylko próbuje zatrzymać agresję rosyjską, ale też osłania ewentualne poczynania nowego rządu _.
Tagi: sankcje dla ukrainy, wiktor janukowycz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz