Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Rosji. Na razie brak odwetu, ale...

0
Podziel się:

Chcemy dać naszym partnerom szansę na uspokojenie się - powiedział Siergiej Ławrow (na zdj.).

Sankcje dla Rosji. Na razie brak odwetu, ale...
(ec.europa.eu)

Rosja na razie nie będzie podejmować działań odwetowych w odpowiedzi na najnowsze sankcje Zachodu, lecz może zmienić zdanie w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja - ogłosił minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow (na zdj.).

_ Nic nie będziemy robić, żadnych głupich posunięć. Chcemy dać naszym partnerom szansę na uspokojenie się _ - powiedział rosyjski dyplomata na konferencji prasowej w Chile, gdzie przebywa z oficjalną wizytą.

W reakcji na politykę Moskwy w kwestii Ukrainy w poniedziałek USA i UE rozszerzyły sankcje wobec Rosji.

Zakaz wizowy i zamrożenie aktywów, nałożone przez Waszyngton, objęły kolejnych siedmiu Rosjan, w tym szefa rosyjskiego koncernu Rosnieft Igora Sieczyna i wicepremiera Dmitrija Kozaka. Zamrożone zostały ponadto aktywa 17 rosyjskich firm. Sankcje obejmują też eksport pewnych zaawansowanych technologii, które zdaniem USA mogłyby wzmocnić potencjał wojskowy Rosji.

UE rozszerzyła sankcje wizowe i finansowe, obejmując nimi dalsze 15 osób, w tym wicepremiera Kozaka, szefa rosyjskiego sztabu generalnego Walerija Gierasimowa oraz przywódców prorosyjskich separatystów na wschodniej Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin i premier Włoch jednym głosem o... Od zawarcia 17 kwietnia porozumienia w Genewie w sprawie Ukrainy, nie odnotowano żadnych postępów.
Co zrobi Unia w sprawie rosyjskich firm? Sankcjami mają zostać dotknięte między innymi przedsiębiorstwa z sektora energetycznego.
Sankcje dla Rosji uderzą w Cypr? Ostrzeżenia Na początku 2013 roku aktywa rosyjskie w bankach cypryjskich ocenione zostały przez agencję ratingową Moody's na 24 mld euro, czyli jedną trzecią zdeponowanych tam sum.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)