Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Rosji. Angela Merkel nie wyklucza kolejnych

0
Podziel się:

Tylko mieszkańcy Ukrainy, nikt inny, muszą w wolnych i uczciwych wyborach zdecydować o przyszłości swego kraju - podkreśliła na konferencji prasowej.

Sankcje dla Rosji. Angela Merkel nie wyklucza kolejnych
(ec.europa.eu)

Angela Merkel oceniła, że Niemcy i ich zachodni partnerzy powinni podczas tego kryzysu utrzymywać _ kanały dialogu _ z Rosją. Równocześnie - jak powiedziała - Zachód jest przygotowany do zastosowania sankcji gospodarczych. - _ Jeżeli wszystko inne zawiedzie, nie wolno nam cofnąć się przed dalszymi koniecznymi sankcjami _ - wyjaśniła po spotkaniu w Berlinie z premierem Japonii Shinzo Abem.

Merkel wskazała na ogromne znaczenie przeprowadzenia zgodnie z planem 25 maja wyborów prezydenckich na Ukrainie. _ - Tylko mieszkańcy Ukrainy, nikt inny, muszą w wolnych i uczciwych wyborach zdecydować o przyszłości swego kraju _ - podkreśliła na konferencji prasowej.

Abe poparł szefową niemieckiego rządu, podkreślając, że wszystkie zainteresowane strony powinny dążyć do deeskalacji. Niemcy i Japonia należą do grupy państw wysoko uprzemysłowionych G7 (obok Kanady, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych).

Niemiecka kanclerz zaapelowała o natychmiastowe uwolnienie członków misji obserwacyjnej OBWE porwanych w zeszły piątek na wschodzie Ukrainy przez prorosyjskich separatystów. Zaznaczyła, że Niemcy zabiegają _ wszystkimi możliwymi sposobami dyplomatycznymi _ o ich wypuszczenie, także w rozmowach z Kremlem. Uwolnienie jeńców byłoby _ ważnym sygnałem deeskalacji _ - powiedziała Merkel, zastrzegając, że konieczne byłyby też _ dalsze sygnały _. Rzecznik rządu Steffen Seibert określił wcześniej porwanie obserwatorów jako przestępstwo.

Czytaj więcej w Money.pl
G7 zaostrza sankcje dla przedstawicieli Rosji Z powodu kryzysu na Ukrainie przewodniczący parlamentów G7 postanowili odwołać coroczne spotkanie ze swymi partnerami z Rosji.
Merkel ostro atakuje Rosję. Zarzuca jej ... - _ Ukraina musi sama zdecydować o swoim losie _ - powiedziała kanclerz, zapewniając, że Niemcy będą wspierać Ukrainę.
Wspólne gazowe zakupy? UE na to nie pójdzie Jak bumerang powraca temat wspólnych zakupów gazu przez UE. Tym razem za sprawą postulatów premiera Donalda Tuska. Szanse na powodzenie są takie jak wcześniej, czyli bliskie zera. - Gdyby UE jako całość postanowiła, że kupujemy gaz i dopiero potem dzielimy zgodnie z potrzebami państw europejskich, to wtedy nikt, także Rosja, nie może lekceważyć takiego ...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)