Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Samorządowy majątek do wzięcia, ale chętnych brak

0
Podziel się:

Z powodu stagnacji w gospodarce, gminy i miasta mają duże trudności ze sprzedażą majątku

Samorządowy majątek do wzięcia, ale chętnych brak
(VladimirCetinski/iStockphotot)

W ubiegłym roku gminom nie udało się zdobyć oczekiwanych 8 miliardów złotych dochodów ze sprzedaży nieruchomości. To wina dekoniunktury na rynku i zawyżonych planów - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Gazeta pisze, że z powodu stagnacji w gospodarce, gminy i miasta mają duże trudności ze sprzedażą majątku, a także z właściwym planowaniem poziomu dochodów z tego źródła. Chodzi przede wszystkim o działki, nieruchomości zabudowane i mieszkania komunalne.

Miasta nie są w stanie osiągnąć zakładanego poziomu sprzedaży, nawet mimo zdwojonych wysiłków. Jak mówi _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _ Marta Stachowiak, doradca prezydenta Bydgoszczy, urząd prowadzi akcje reklamujące nieruchomości, uczestniczy w targach mieszkaniowych i inwestycyjnych w Bydgoszczy, Toruniu, a nawet w Poznaniu. Działania te przynoszą zwiększone zainteresowanie, podobnie jak obniżka cen wywoławczych niektórych działek miejskich. Ale i tak nie udaje się znaleźć tylu nabywców, ilu zakłada magistrat.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ dodaje, że w Lublinie nie udało się zrealizować nawet zakładanego planu sprzedaży działek w specjalnej strefie ekonomicznej. Łódź zamieszcza dodatkowo informacje na portalach internetowych pośredniczących w obrocie nieruchomościami. Z ofertą wychodzi nawet za granicę. Miasto zaprezentowało się między innymi na targach w Cannes we Francji.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostatni dzwonek na deklaracje śmieciowe W większości gmin w Polsce mija dziś termin dostarczenie do urzędów wypełnionych formularzy z informacją, czy będziemy segregować śmieci.
Rewolucja w służbie zdrowia. Są kolejne szczegóły Likwidacja centrali NFZ, ale pozostawienie oddziałów regionalnych. Rząd chce negocjować zmiany z samorządowcami.
Wybory we Włoszech. Fatalna frekwencja Wybierano burmistrzów kilkuset miast i miasteczek, a także rady miejskie i dzielnicowe. Do głosowania uprawnionych było 7 milionów osób.
pieniądze
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)