Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samoobrona: 4 marca kongres w Warszawie

0
Podziel się:

Kuropatwiński wraz z około 40 działaczami Samoobrony złożył dzisiaj w Krupach (Zachodniopomorskie) kwiaty i zapalił znicze na grobie byłego lidera partii Andrzeja Leppera

Samoobrona: 4 marca kongres w Warszawie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przewodniczący Związku Zawodowego Rolnictwa _ Samoobrona _ Lech Kuropatwiński poinformował dzisiaj dziennikarzy, że na 4 marca w Warszawie zaplanowano kongres Samoobrony, na którym mają zostać wybrane nowe władze partii.

Na zdjęciu, śp. Andrzej Lepper, wieloletni lider Samoobrony

Kuropatwiński wraz z około 40 działaczami Samoobrony złożył dzisiaj w Krupach (Zachodniopomorskie) kwiaty i zapalił znicze na grobie byłego lidera partii Andrzeja Leppera.

Powiedział, że delegaci z regionów przyjechali do Krup, _ aby kontynuować drogę, którą w 1990 roku wyznaczył Andrzej Lepper, aby realizować hasła, które wtedy głosił: człowiek, rodzina, praca, godne życie _. Obecni byli działacze z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, Wielkopolski, Podlasia i Pomorza.

Kuropatwiński pytany o obecny stan struktur Samoobrony powiedział, że w partii nadal działają tysiące osób, ale z powodu braku przewodniczącego funkcjonowanie ugrupowania w terenie jest uśpione. Jego zdaniem powinno się to zmienić po kongresie.

Andrzej Lepper, szef Samoobrony, były wicepremier w rządzie PiS-LPR-Samoobrona zginął 5 sierpnia 2011 roku. Jego zięć znalazł go w warszawskiej siedzibie partii - powieszonego w łazience na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Z dotychczasowych ustaleń nie wynika, by do śmierci Leppera przyczyniły się osoby trzecie. Lider Samoobrony nie pił przed śmiercią alkoholu, w jego krwi wykryto natomiast obecność środków farmaceutycznych dopuszczonych do obrotu na rynek polski, w dawce terapeutycznej, która nie przekraczała dopuszczalnych norm.

Czytaj więcej o śmierci Andrzeja Leppera w Money.pl
Pogrzeb Andrzeja Leppera. Oto szczegóły Graś: _ Będzie to pogrzeb państwowy zorganizowany przez Kancelarię Premiera _.
Śmierć Andrzeja Leppera. Tego prokurator nie ujawnił Policjanci znaleźli na miejscu tragedii sporą liczbę wezwań do zapłaty.
_ To najbarwniejsza postać ostatnich 20 lat _ Tak lidera Samoobrony podsumował wpływowy brytyjski tygodnik _ The Economist _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)