Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
us airways
22.05.2012 23:41

Samolot US Airways awaryjnie lądował z powodu "podejrzanej" pasażerki

Lecący z Paryża do Charlotte, w Karolinie Płn. samolot US Airways został skierowany na lotnisko w Bangor, w stanie Maine, z powodu podejrzanego zachowania pasażerki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PhillipC/CC/Flickr)

Lecący z Paryża do Charlotte, w Karolinie Płn. samolot US Airways został skierowany na lotnisko w Bangor, w stanie Maine, z powodu _ podejrzanego zachowania pasażerki _ - poinformowały amerykańskie władze.

Jak poinformował deputowany do Izby Reprezentantów Peter King, lecąca tym samolotem obywatelka francuska pochodząca z Kamerunu wręczyła jednej ze stewardess kartkę informującą, że posiada wszczepione chirurgicznie urządzenie o bliżej niesprecyzowanym charakterze.

_ - Znajdujący się na pokładzie lekarze zbadali ją i nie znaleźli żadnych śladów świeżych blizn. Kobieta podróżowała samotnie i bez bagażu. Miała przebywać w USA przez 10 dni _ - powiedział King.

Boeing 767 ze 179 pasażerami i 9 członkami załogi wylądował na międzynarodowym lotnisku w Bangor w asyście dwóch myśliwców F-15. Maszyna została skierowana do odległej części lotniska.

Rzecznik Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) poinformował, że podejrzana pasażerka została zatrzymana i jest przesłuchiwana przez funkcjonariuszy służby celnej i granicznej. Według menadżera lotniska w Bangor Tony'ego Caruso, kobieta początkowo nie chciała podporządkować się poleceniom załogi.

FBI i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego ostrzegły w ub. roku linie lotnicze, że terroryści rozważają umieszczanie za pomocą operacji chirurgicznych bomb w organizmach ludzi aby oszukać w ten sposób lotniskowe kontrole bezpieczeństwa.

Pozostałym pasażerom, po 40 minutach oczekiwania na lotnisku, zezwolono na powrót do samolotu, który odleciał po 3,5 godz. do pierwotnego celu podróży.

Czytaj więcej o liniach lotniczych na świecie w Money.pl
Chciał wnieść na pokład samolotu 19 kotów 44-letni Amerykanin usiłował na lotnisku w Rzymie wsiąść do samolotu, lecącego do Nowego Jorku, z 19 kotami.
Amerykanie poznają numer twojej karty Za umową głosowało 409 europosłów, przeciw 226, a 33 się wstrzymało.
6 mld dolarów od rządu. Wystarczy na ratunek? Rząd Indii zaaprobował plan restrukturyzacji długu narodowego przewoźnika Air India
Tagi: us airways, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz