Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
trawny
18.12.2009 12:58

Sąd zdecydował: 1,1 mln zł dla Niemki za utracone grunty

Agnes Trawny żądała wyższego odszkodowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Monika Kaczyńska)

*Ponad 1,1 miliona złotych dostanie obywatelka Niemiec Agnes Trawny za nieruchomości w gminie Jedwabno na Mazurach, które utraciła na rzecz Skarbu Państwa - orzekł Sąd Okręgowy w Olsztynie. *

Wyrok nie jest prawomocny. Skarb Państwa zapowiedział apelację. Orzeczenie zapadło po tym, jak sąd wysłuchał opinii biegłego, który sporządził wycenę ziemi. Niemce przyznano mniej niż się domagała, bo chciała 1,5 mln zł.

_ - To nie jest odszkodowanie tylko zapłata z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia się Skarbu Państwa - _ powiedziała po ogłoszeniu wyroku pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa Magdalena Kowalczyk.

Zasądzona kwota to tylko część kwoty, jakiej za utracone nieruchomości domagała się przed sądem kobieta, która w latach siedemdziesiątych wyjechała z Polski do Niemiec.

Od połowy lat 70. Trawny mieszka w Niemczech. Pozostawione przez nią w Polsce grunty zostały podzielone na 32 działki i sprzedane przez władze gminy.

Założycielka Powiernictwa Polskiego senator Dorota Arciszewska-Mielewczyk, jest oburzona decyzją sądu.

POSŁUCHAJ SENATOR ARCISZEWSKIEJ-MIELEWCZYK:

Zdaniem Arciszewskiej-Mielewczyk, orzeczenie sądu w Olsztynie stanowi zachętę dla wszystkich, którzy - jak powiedziała - _ chcą robić z Polską takie interesy _.

Tagi: trawny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz