Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd wyższej instancji utrzymał w mocy zakaz występów Dieudonne

0
Podziel się:

We wtorek burmistrzowie m.in. Nantes, Tours, Bordeaux zakazali publicznych występów M'bali M'bali (imię sceniczne Dieudonne), o co zaapelował do władz miejskich minister spraw wewnętrznych Manuel Valls.

Sąd wyższej instancji utrzymał w mocy zakaz występów Dieudonne
(Prebranac/Dreamstime)

Sąd wyższej instancji utrzymał dzisiaj w mocy zakaz występów M'bali M'bali Dieudonne, komika znanego z antysemickich i rasistowskich wystąpień. Francuski rząd uznał to za zwycięstwo w walce z antysemityzmem.

Rada Stanu, która jest najwyższym organem sądownictwa administracyjnego we Francji, oddaliła tym samym wyrok sądu w Nantes, który zapadł wcześniej.

Sąd w Nantes zdecydował, że w imię wolności słowa w tym mieście nie wolno zakazać występów M'bali; od Nantes miało się rozpocząć tourn,e komika po Francji.

We wtorek burmistrzowie m.in. Nantes, Tours, Bordeaux zakazali publicznych występów M'bali M'bali (imię sceniczne Dieudonne), o co zaapelował do władz miejskich minister spraw wewnętrznych Manuel Valls. Na Dieudonne nakładano już wielokrotnie kary za nawoływanie do nienawiści rasowej i wystąpienia antysemickie. M'bala zasłynął też z negowania Holokaustu oraz szerzenia teorii spiskowych dotyczących zamachów z 11 września 2001 roku, a także pochwał pod adresem Osamy bin Ladena.

Czytaj więcej w Money.pl
Gangsterzy przejęli kontrolę nad więzieniem Cały zakład, dopuszczając się tortur wobec innych osadzonych i wykonuje na nich egzekucje.
Po 34 godzinach zatrzymali uciekiniera Mężczyzna uciekł ze spacerniaka w sobotę około południa. 29-latek, podejrzany o kradzieże z włamaniami, przebywał w areszcie od ponad 3 miesięcy.
Maria Alochina z Pussy Riot już wolna Alochina została zwolniona dzisiaj około godz. 6 rano czasu polskiego. Jej adwokat oznajmił, że przeczytano mu postanowienie o zwolnieniu z więzienia jego klientki na mocy amnestii.
Chodorkowski wolny. "To gest dobrego cara" Niemiecka prasa nie ma wątpliwości, że to tylko gest propagandowy prezydenta Rosji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)