Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
19.01.2007 15:11

Sąd wydał wyrok w sprawie "łowców skór"

Zdaniem sądu, który wydał wyroki w procesie "łowców skór", oskarżeni w nim b. sanitariusze i lekarze wykorzystali do swoich zachowań patologie, błędy i brak nadzoru w łódzkim pogotowiu. Nie mieli przy tym żadnych moralnych hamulców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem sądu, który w piątek wydał wyroki w procesie "łowców skór", oskarżeni w nim b. sanitariusze i lekarze wykorzystali do swoich zachowań patologie, błędy i brak nadzoru w łódzkim pogotowiu. Nie mieli przy tym żadnych moralnych hamulców.

"Słuchając świadków i oskarżonych, wielokrotnie zadawałem sobie pytanie, jak lekarz, który nieskutecznie reanimował starszego mężczyznę, mógł w pięć minut później dzwonić do zakładu pogrzebowego" - mówił uzasadniając wyrok sędzia Jarosław Papis.

Jego zdaniem, handel informacjami o zgonach pacjentów nie był jedyną patologią w łódzkim pogotowiu. Przyznał, iż nie potrafi zrozumieć, jak można było np. wydawać leki na podstawie "jakiś świstków". "Jak można nie było zauważyć, że wzrastała liczba wydawanych ampułek pavulonu, jak można nie było prowadzić żadnej merytorycznej weryfikacji medycznych dokumentów składanych przez załogi karetek" - pytał sędzia.

W piątek Sąd Okręgowy w Łodzi skazał dwóch b. sanitariuszy łódzkiego pogotowia, oskarżonych o zabójstwo łącznie pięciu pacjentów sąd skazał na dożywocie i 25 lat więzienia. Na kary 5 i 6 lat więzienia skazał dwóch b. lekarzy łódzkiego pogotowia oskarżonych o narażenie życia łącznie 14 pacjentów, którzy zmarli. Obu lekarzom, którzy nie pojawili się na ogłoszeniu wyroku, na 10 lat sąd zakazał także wykonywania zawodu.

Tagi: sąd, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz