Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
20.07.2012 23:05

Sąd w USA: 18 miesięcy więzienia za szpiegowanie syryjskich opozycjonistów

Sąd wydał wyrok w oparciu o dowody rzeczowe w postaci nagrań wideo i taśm z wypowiedziami członków syryjskiej opozycji, a także na podstawie przyznania się oskarżonego do winy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SHAAM MEWS NETWORK)

Obywatel USA narodowości syryjskiej został dziś skazany przez amerykański sąd na 18 miesięcy więzienia. Przyznał się on do szpiegowania na polecenie reżimu w Damaszku syryjskich opozycjonistów przybywających w Stanach Zjednoczonych.

48-letni Mohamad Soueid został uznany przez sąd w Alexandrii, w stanie Wirginia, za niezarejestrowanego agenta rządu syryjskiego.

Sąd wydał wyrok w oparciu o dowody rzeczowe w postaci nagrań wideo i taśm z wypowiedziami członków syryjskiej opozycji, a także na podstawie przyznania się oskarżonego do winy.

W ubiegłym roku Soueid został przyjęty przez prezydenta Baszara el-Asada, któremu osobiście złożył raport o działalności syryjskich dysydentów w USA.

Prokurator żądał sześciu lat więzienia dla Soueida.

Czytaj więcej w Money.pl
Obserwatorzy ONZ opuszczą Syrię? Dzisiaj Od kilku tygodni obserwatorzy nie wychodzą z miejsc swojego zakwaterowania i nie jeżdżą do rejonów objętych najcięższymi walkami.
Irak zamyka główne przejście graniczne _ Mamy obawy dotyczące bezpieczeństwa, ponieważ przejście graniczne znalazło się poza kontrolą syryjskich władz i nikt nie wie, co się może zdarzyć. _
Zaatakowali policjantów. Są dziesiątki ofiar Uzbrojeni w automaty Kałasznikowa, małe pistolety maszynowe i ładunki wybuchowe rebelianci odcięli dwie drogi prowadzące do kompleksu.
Tagi: wojna w syrii, sąd, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz