Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd uznał winnym podejrzanego o próbę zamachu w Portland

0
Podziel się

Wymiar sprawiedliwości USA uznał Amerykanina somalijskiego
pochodzenia winnym próby dokonania zamachu bombowego w czasie
dorocznej inauguracji drzewka bożonarodzeniowego w Portland.

Sąd uznał winnym podejrzanego o próbę zamachu w Portland
(J.B Nicholas / Splash News/EAST NEWS)
bEhypDIR

Wymiar sprawiedliwości USA uznał Amerykanina somalijskiego pochodzenia Mohameda Osmana Mohamuda za winnego próby dokonania zamachu bombowego w czasie dorocznej inauguracji drzewka bożonarodzeniowego w Portland, na zachodzie Stanów Zjednoczonych.

Niedoszłemu zamachowcy, a jednocześnie byłemu studentowi portlandzkiego uniwersytetu grozi teraz dożywocie.

Mężczyźnie postawiono zarzut próby użycia broni masowego rażenia w związku ze spiskiem, mającym na celu przeprowadzenie zamachu bombowego podczas imprezy publicznej. Orzeczenie o karze zostanie wydane w połowie maja.

bEhypDIT

Federalne Biuro Śledcze (FBI)
aresztowało Mohamuda w listopadzie 2010 roku krótko po tym, jak za pomocą telefonu komórkowego na placu pełnym ludzi próbował zdetonować załadowaną materiałami wybuchowymi furgonetkę. Ładunki nie eksplodowały, gdyż były fałszywe i zostały dostarczone podejrzanemu przez FBI. Agenci podszywali się pod przedstawicieli Al-Kaidy w ramach wielomiesięcznej operacji, mającej na celu zdemaskowanie młodego dżihadysty.

W czasie procesu obrona zarzucała funkcjonariuszom FBI nadgorliwość. Podkreślała, że agenci sami wymyślili przestępstwo i wplątali w nie młodego człowieka. Adwokat Mohamuda zapowiedział apelację.

Z obroną nie zgodziła się ława przysięgłych. Uznała argumenty oskarżycieli, zgodnie z którymi oskarżony reprezentował radykalne poglądy i mógł wycofać się z próby zamachu w dowolnej chwili.

Czytaj więcej w Money.pl
CIA udaremniła zamach na samolot pasażerski Tak Al-Kaida chciała pomścić śmierć swojego przywódcy w rocznicę jego zabicia.
Wzrasta liczba ofiar z rafinerii w Algierii Od czwartku do soboty siły algierskie uwolniły łącznie 107 cudzoziemców i 685 Algierczyków.
To najsurowsza taka ustawa Nowa ustawa o kontroli broni palnej ma zapobiegać masowym zabójstwom. A to nie koniec obostrzeń.
bEhypDJu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)