Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd ustalił wysokość kaucji za księdza zamieszanego w pedofilię

0
Podziel się:

62-letni ksiądz powinien zostać zwolniony z więzienia do czwartku - zapowiedział jego adwokat Thomas Bergstrom.

Sąd ustalił wysokość kaucji za księdza zamieszanego w pedofilię
(D3 San Francisco/CC/Flickr)

Sąd w Filadelfii ustalił dzisiaj na 250 tys. USD kaucję za ks. Williama Lynna skazanego za ukrywanie pedofilii. Wniosek o kaucję złożono po zapowiedzi prokuratury, iż odwoła się od czwartkowej decyzji sądu apelacyjnego, który uchylił wyrok skazujący.

W ramach zwolnienia księdza Lynna za kaucją sędzia sądu apelacyjnego Teresa Sarmina nakazała by duchowny oddał paszport, nosił bransoletkę elektroniczną i co tydzień meldował się na policji.

62-letni ksiądz powinien zostać zwolniony z więzienia do czwartku - zapowiedział jego adwokat Thomas Bergstrom.

Ksiądz prałat Lynn, który do 2004 roku jako sekretarz ds. kleru w archidiecezji filadelfijskiej zajmował się skargami na księży podejrzanych o molestowanie dzieci, był pierwszym duchownym w USA skazanym za ukrywanie pedofilii. W lipcu 2012 roku sąd w Filadelfii wymierzył mu karę od trzech do sześciu lat pozbawienia wolności za przestępcze narażenie na niebezpieczeństwo dzieci w związku z tym jak potraktował przypadek byłego księdza Edwarda Avery'ego, skazanego wcześniej na karę pięciu lat więzienia za napaść seksualną na 10-letniego ministranta.

Sąd apelacyjny stanu Pensylwania po ponownym zbadaniu sprawy odrzucił dowody przedstawione wcześniej przez prokuraturę, podkreślając, że _ były niewystarczające, aby udowodnić, że (ks. Lynn) działał z zamiarem promowania lub ukrywania przestępstwa _.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd w USA uchylił wyrok w głośnej sprawie Duchowny został w 2012 roku uznany za winnego ukrywania przypadków nadużyć seksualnych wobec dzieci dokonywanych przez księży.
Kuria przeprasza ofiary księdza pedofila -_ Nade wszystko przepraszamy i wyrażamy głębokie współczucie ofiarom działań księdza i wszystkim dotkniętym tą sprawą _ - napisano w oświadczeniu.
Proboszcz skazany na osiem lat za pedofilię Sąd uznał, że ksiądz jest winny molestowania seksualnego pięciu chłopców.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)