Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryszard kalisz
08.04.2013 08:17

Sąd SLD nad Kaliszem. Dziś rozstrzygnięcie

Według europosła Marka Siwca, Kalisz jest karany za swoją wizję i bardziej otwarte podejście do polityki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marek Siwiec z politycznego projektu Europa Plus ocenia, że usunięcie Ryszarda Kalisza z SLD będzie miało konsekwencje dla tej partii. Dziś sąd partyjny ugrupowania zdecyduje o przyszłości Kalisza w SLD po wsparciu przez niego inicjatywy europarlamentarnej platformy wyborczej Europa Plus.

Europoseł Marek Siwiec mówił w radiowej Jedynce, że Kalisz jest karany za swoją wizję i bardziej otwarte podejście do polityki.

- _ To jest tak naprawdę sąd nie nad nim, ale nad pewnym rozumieniem polityki. Jeżeli SLD odrzuci takie rozumienie uprawiania polityki jaki reprezentuje Kalisz, to z wszystkimi konsekwencjami. A tak naprawdę to już w dużym stopniu się stało, bo on został zawieszony za swoją wyobraźnię, za swoją wizję _ - uważa Siwiec.

Kłopoty Ryszarda Kalisza zaczęły się, gdy postanowił zaangażować we współpracę z Europą Plus - inicjatywą Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego.

Sąd partyjny może Ryszarda Kalisza upomnieć, udzielić mu nagany, odwołać go z funkcji pełnionej w partii lub w ogóle z SLD wykluczyć. Sam Ryszard Kalisz jest przekonany, że nie ma żadnych powodów, by usuwać go z partii.

Czytaj więcej w Money.pl
Ryszard Kalisz ujawnił plany. "Dalej działam" Zarząd SLD podjął decyzję w sprawie posła. Poszło o współpracą z Aleksandrem Kwaśniewskim i Januszem Palikotem.
Tak Palikot komentuje zawieszenie Kalisza Lider RP: _ to decyzja, która umacnia Platformę i PiS. Powinniśmy nie dzielić się, tak jak proponuje kierownictwo SLD _.
Wyrzucą Kalisza z SLD? "To moja partia" Jego zdaniem, nie ma podstawy prawnej, by go wyrzucić z Sojuszu.
Tagi: ryszard kalisz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz