Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd skazał na kary więzienia 139 zwolenników Mursiego

0
Podziel się:

W zbiorowym procesie postawiono im wiele zarzutów: od wszczynania zamieszek po sabotaż.

Sąd skazał na kary więzienia 139 zwolenników Mursiego
(AP/Fotolink/East News)

Egipski sąd skazał na kary dwóch lat pozbawienia wolności 139 zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego. W zbiorowym procesie postawiono im wiele zarzutów: od wszczynania zamieszek po sabotaż.

Osądzeni zostali aresztowani 15 lipca podczas starć między zwolennikami byłego prezydenta Mursiego i siłami bezpieczeństwa.

Egipski sąd poinformował, że skazani będą mogli odroczyć wykonanie kary, jeżeli wpłacą równowartość około 700 dolarów. Wtedy ich wyrok zostanie zawieszony do czasu rozpatrzenia apelacji przez wyższy trybunał.

Mursi został odsunięty od władzy na skutek wielomilionowych demonstracji, których uczestnicy zarzucali mu nieudolność i reprezentowanie jedynie interesów Bractwa Muzułmańskiego.

Od obalenia i aresztowania Mursiego 3 lipca członkowie Bractwa i zwolennicy byłego szefa państwa stali się obiektem represji ze strony nowych władz. Zginęło ponad 1000 osób. Tyle samo ludzi aresztowano; za kratki trafiło niemal całe kierownictwo islamistycznego ruchu.

W grudniu władze uznały Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się obalony prezydent, za organizację terrorystyczną.

Czytaj więcej w Money.pl
Proces współpracowników reżimu. Uniewinnieni Były egipski premier z czasów prezydenta Hosniego Mubaraka, Ahmed Szafik, oraz dwaj synowie obalonego w lutym 2011 r. szefa państwa zostali uniewinnieni przez sąd w Kairze z zarzutów korupcyjnych.
Prezydent ograniczył prawo do protestów Zgodnie z nowymi przepisami na demonstracje potrzebna będzie zgoda policji.
Egipscy sędziowie nie chcą sądzić duchownych Powodem rezygnacji z udziału w procesie były względy sumienia - powiedział jeden z sędziów, cytowany przez agencję AFP.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)