Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zakajew
18.11.2010 11:41

Sąd rozstrzygnie, czy oddać Zakajewa Rosjanom

Konsul honorowy Czeczeńskiej Republiki Iczkerii wierzy, że nie ulegniemy Rosjanom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Redos)

Prokuratura skierowała do sądu okręgowego w Warszawie wniosek o ekstradycję Ahmeda Zakajewa do Rosji. Monika Lewandowska z warszawskiej prokuratury okręgowej powiedziała, że w tej sprawie wpłynął wcześniej wniosek z Federacji Rosyjskiej.

Na zdjęciu z 17.09.2010 r. policja doprowadza szefa emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa do prokuratury okręgowej w Warszawie.

- _ Myśmy ten wniosek zbadali pod względem formalny. Wnosiliśmy o jego uzupełnienie. Strona rosyjska przesłała na na naszą prośbę postanowienie o tymczasowym aresztowaniu pana Ahmeda Zakajewa. Teraz kierujemy do sądu wniosek, aby sąd wydał orzeczenie o dopuszczalności wydania _ - mówi prokurator Lewandowska.

POSŁUCHAJ MONIKI LEWANDOWSKIEJ:

Sąd oceni teraz zasadność wniosku. Może orzec o niedopuszczalności ekstradycji. Jeśli jednak sąd przychyli się do wniosku prokuratury, wówczas ostateczna decyzja będzie należała do ministra sprawiedliwości.

Konsul honorowy Czeczeńskiej Republiki Iczkerii w Polsce jest pewien, że polski sąd nie pozwoli na ekstradycję byłego szefa rządu na uchodźstwie tego kraju Ahmeda Zakajewa.

Adam Borowski powiedział, że przedstawiciele Ahmeda Zakajewa są przygotowani do obrony. - _ Jesteśmy spokojni o wyrok. Ahmed zarzucanych mu czynów nie popełnił. To sprawy wyssane z palca. Tak samo jak w Londynie, tak i w Polsce wniosek o ekstradycję sąd odrzuci _- mówi Borowski.

POSŁUCHAJ ADAMA BOROWSKIEGO:

Ahmed Zakajew jest oskarżany przez Rosję o zbrodnie i akty terroryzmu. Został już oczyszczony z tych zarzutów podczas procesu w Londynie.

Czytaj w Money.pl

Tagi: zakajew, ekstradycja, rosja, polska, sąd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz