Notowania

terroryzm w europie
26.06.2013 22:03

Sąd odrzucił apelację Carlosa-Szakala

Wenezuelczyk Ilich Ramirez Sanchez, znany jako Szakal, odsiaduje we Francji karę dożywocia za zamordowanie w czerwcu 1975 r. w Paryżu dwóch francuskich policjantów i ich informatora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Willeecole/Dreamstime)

Francuski sąd apelacyjny utrzymał wyrok skazujący na dożywotnie więzienie wenezuelskiego terrorystę Carlosa-Szakala (prawdziwe nazwisko Ilich Ramirez Sanchez), swego czasu jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców.

63-letni dziś Szakal odwołał się od wyroku z grudnia 2011 roku. Został wtedy skazany za przygotowanie czterech zamachów, m.in. na pociągi i stację kolejową w Paryżu, w których na początku lat 80. zginęło 11 osób, a około 150 zostało rannych.

Ujęty w 1994 roku w Sudanie Wenezuelczyk Ramirez odsiaduje już we Francji karę dożywocia za zamordowanie w czerwcu 1975 roku w Paryżu dwóch francuskich policjantów i ich informatora.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy z Tygrysami zatrzymali terrorystę Zatrzymany konstruował miny pułapki, przemycał broń oraz przygotowywał zamachy na żołnierzy sił koalicji.
Życie barwniejsze niż film Wiktor But, Carlos, Al Capone, John Dilinger czy Eddi Geil. Historie z ich biografii posłużyły za scenariusz do Hollywoodzkich produkcji. Jednak życie prześcignęło film. Przedstawiamy sylwetki autentycznych postaci, które podbiły amerykańską kinematografię.
O włos od powtórki z WTC. Terrorysta zaatakował Fed Zamachowiec zgromadził pół tony materiałów wybuchowych w furgonetce.
Tagi: terroryzm w europie, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz