Notowania

sąd
07.01.2013 16:50

Sąd odmówił prokuraturze. Policjant odpowie

Stołeczny sąd odmówił uwzględnienia wniosku prokuratury, by umorzyć sprawę policjanta, który w Święto Niepodległości w 2011 roku kopał w stolicy demonstranta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Stołeczny sąd odmówił uwzględnienia wniosku prokuratury, by umorzyć sprawę policjanta, który w Święto Niepodległości w 2011 roku kopał w stolicy demonstranta - poinformował rzecznik warszawskiego sądu okręgowego Igor Tuleya.

Takie postanowienie Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście z 28 grudnia 2012 r. oznacza, że będzie się przed nim toczył normalny proces Karola C. Ma on się rozpocząć 7 marca. - _ Sądy nie są związane wnioskami prokuratury _ - podkreślił Tuleya.

W październiku 2012 r. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec C. na rok oraz o zobowiązanie go do zapłaty 500 zł na cel społeczny - informował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura. Sąd uznał to za niezasadne bez przeprowadzania postępowania dowodowego.

Karol C. ma zarzut przekroczenia uprawnień i naruszenia nietykalności Daniela K., którego uderzał w głowę, kilka razy kopnął oraz użył gazu łzawiącego, kierując jego strumień na twarz pokrzywdzonego. Postawiono mu zarzuty z art. 231 kodeksu karnego, przewidującego do trzech lat więzienia dla funkcjonariusza publicznego, który przekraczając swoje uprawnienia, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Inny naruszony art. 217 kk stanowi: _ Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku _. Chodzi o sytuację uwiecznioną na filmie, który trafił do internetu. Widać na nim, jak cywilny funkcjonariusz kilka razy kopie po głowie kulącego się demonstranta.

Czytaj więcej w Money.pl
Sędzia świadomie łamie reguły? Prokuratura zdumiona Jest oświadczenie ws. wyroku sądu wobec Mirosława G. oraz aktywności medialnej sędziego.
Brawurowa ucieczka z sali sądowej Mężczyzna w trakcie rozprawy przeskoczył barierkę i wybiegł z sali rozpraw. Ujęto go w budynku sądu.
Seremet się broni. Zarzuty wobec Gowina _ - Brak decyzji w sprawie sprawozdania z działalności prokuratury miał wpływ na pracę prokuratury _ - uważa prokurator generalny Andrzej Seremet.
Tagi: sąd, prokuratura, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz