Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
10.07.2008 17:21

Sąd nakazał Lepperowi przeprosić Piterę

Były wicepremier sugerował jej nieuczciwości w sprawie nabycia przez nią mieszkania

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były wicepremier sugerował jej nieuczciwości w sprawie nabycia przez nią mieszkania - orzekł Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.

Na mocy nieprawomocnego wyrokuAndrzej Lepperma na swój koszt zamieścić w _ Rzeczpospolitej _ i _ Super Expressie _ przeprosiny, w których stwierdzi, że mówiąc o faktach, które nie miały miejsca, nie tylko naraziłJulie Piteręna utratę wiarygodności, ale też wprowadził w błąd opinię publiczną. Pitera wnosiła w pozwie o zamieszczenie przeprosin w kilkunastu mediach - sąd uznał, że wystarczą te dwa, adresowane do _ bardziej i mniej wyrobionego odbiorcy _.

Pitera pozwała Leppera o naruszenie dóbr osobistych za to, iż oskarżył ją w programie telewizyjnym w 2006 r. o nadużycia przy zakupie mieszkania. W innej wypowiedzi na konferencji prasowej, Lepper żądał, by wytłumaczyła się, jak nabyła mieszkanie na poddaszu na warszawskim Mokotowie i mówił, że w tej sprawie _ ona święta nie jest _.

ZOBACZ TAKŻE:

Lepper nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku. Wcześniej zeznawał, że, jego wypowiedzi nie miały żadnego określonego celu. _ To była moja reakcja na wypowiedzi pań posłanek. Nie przywiązywałem do tego wagi. Nie chciałem ubliżyć komukolwiek _ -podkreślał.

Tagi: lepper, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz